”Pasažieru Vilciens” paredz biļešu cenu kāpumu

Komentāri
”Pasažieru Vilciens” paredz biļešu cenu kāpumu
FOTO: LETA

Pasažieriem pēc jauno vilcienu iegādes jārēķinās, ka pakalpojums, iespējams, sadārdzināsies un nedaudz tiks celtas biļešu cenas, tāpat ir skaidrs, ka uzņēmuma “Pasažieru vilciens” finanšu perspektīva ilgtermiņā nav vērtējama kā spoža, tā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunkti” atzina uzņēmuma valdes priekšsēdis Andris Lubāns.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norādīja, ka pašreizējā situācijā ar vecajiem vilcieniem izdodas noturēt zemu biļešu cenu.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja ”Pasažieru Vilciens”, tuvākajā nākotnē uzņēmums neplāno paaugstināt vilcienu biļešu cenas, bet tiek analizēti dažādi finanšu modeļi nākotnē. Šobrīd detalizēti tiekot pārskatīta norēķinu kārtība – biļešu cenas, to veidi un iegādes iespējas. Mainoties biļešu iegādes kanāliem, piemēram, ja biļetes tiks iegādātas internetā, tad iespējams pat biļešu cenu samazinājums, kā tas ir daudzās citās pasaules valstīs, skaidro uzņēmumā.

Lubāns “Krustpunkti” atzina, ka ilgtermiņā uzņēmuma finanšu perspektīva nav spoža – 50% no ieņēmumiem ir jāmaksā par infrastruktūras izmantošanu. Šogad par infrastruktūru būšot jāmaksā 36 miljoni eiro, bet valsts dotācija piešķirta 35 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma vadītājs norādīja, ka, ja valsts pa tiešo apmaksātu infrastruktūras maksas, tad uzņēmumam pēc būtības valsts dotācijas nemaz nebūtu vajadzīgas.

Lubāns arī norādīja, ka patlaban svarīgākais ir ne tikai koncentrēties uz jaunu vilcienu iegādi, bet arī uz ilgtermiņa redzējumu, jo esot jāsaprot, kāda būs vilcienu loma turpmākos pāris desmitos gadu. Redzot pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu lomu ilgtermiņā, varot mainīties arī iepirkuma būtība. Tad precīzāk kļūšot skaidrs, ko tieši nepieciešams iegādāties. Lai neizveidojas situācija, ka, izvēloties konkrētos vilcienus, tie ir piemēroti tikai situācijai tuvāko piecu gadu laikā, skaidroja Lubāns.

Lubāns arī informēja, ka uzņēmumam ir alternatīvs plāns līdz 2020.gadam, ja neizdodas vilcienus iegādāties. Katru gadu paredzēti izdevumi kapitālremontiem, kas izmaksā no diviem līdz pieciem miljoniem eiro gadā.

Jau ziņots, ka 8.jūlijā tika iecelta jauna valde – par PV valdes priekšsēdētāju tika iecelts Lubāns, bet valdes locekļi ir Māris Bremze un Mikus Pērse.

Jaunā valde 23.jūlijā pieņēma lēmumu pārtraukt vilcienu nomas iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām.

Valde plāno līdz augusta beigām sagatavot ceļa karti, kādā veidā nonākt līdz veiksmīgai ritošā sastāva nomaiņai paredzētajā termiņā – līdz 2016.gadam, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.

Lasi vēl