Pasaules Banka: Pandēmijas dēļ 115 miljoni cilvēku šogad var nonākt galējā nabadzībā

5 komentāri
Pasaules Banka: Pandēmijas dēļ 115 miljoni cilvēku šogad var nonākt galējā nabadzībā
AP / SCANPIX

Koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomikas lejupslīdes dēļ galējā nabadzībā šogad varētu nonākt līdz pat 115 miljoniem cilvēku pasaulē, trešdien brīdināja Pasaules Banka (PB).

Jaunākās prognozes ir krietni drūmākas par vēl tikai augustā izteiktajām aplēsēm, ka galējā nabadzībā šogad varētu nonākt 100 miljoni cilvēku.

Turklāt jaunākajā PB ziņojumā lēsts, ka līdz 2021.gadam 150 miljoni cilvēku varētu dzīvot zem galējās nabadzības līmeņa. Banka galējo nabadzību definē kā iztikas minimumu mazāk kā 1,90 dolāri (1,60 eiro) dienā

“Pandēmija un globālā recesija var izraisīt vairāk nekā 1,4% pasaules iedzīvotāju nonākšanu galējā nabadzībā,” norāda PB prezidents Deivids Malpass.

Bez koronavīrusa pandēmijas globālais galējās nabadzības līmenis šogad būtu sarucis līdz 7,9%, taču tagad tas var sasniegt pat 9,4%.

Galējās nabadzības līmeņa pieauguma temps ir atkarīgs no globālās ekonomikas prognozēm, kurās PB paredz kritumu no 5% līdz 8%.

Vienlaikus PB vēsta, ka gandrīz ceturtdaļa pasaules iedzīvotāju spiesti iztikt ar mazāk kā 3,20 dolāriem dienā, bet vairāk nekā 40% jeb gandrīz 3,3 miljardi cilvēku – ar mazāk kā 5,50 dolāriem.