10 komentāri

Atklātībā nonāk arvien jaunas liecības par mazumtirdzniecības giganta – vācu zemo cenu veikalu “Lidl” – ienākšanu Latvijā. Taču tirdzniecības nozares profesionāļi norāda, – neizprotama esot noslēpumainība šajā procesā.

Dreiliņos, pļavas ielokā starp Ulbrokas un Deglava ielu, atrodama būvtāfele ar informāciju par teritorijā plānotajiem vērienīgajiem būvniecības darbiem – ”loģistikas centra, tehniskās palīgēkas, ūdens rezervuāru, apsardzes posteņa jaunbūve”. Kā pasūtītāja minēta kāda Baiba Gaisa. Rīgas domes būvvaldes izsniegtajā būvatļaujā redzams, ka šī vērienīgā loģistikas centra pasūtītāja ir 83 gadus veca kundze. Tomēr, pētot Zemesgrāmatas datus par konkrēto zemesgabalu, atrodams šāds ieraksts:

”2016. gada 22. decembrī starp Baibu Gaisu un SIA “MMS Property Solutions” noslēgts nekustamā īpašuma pirkuma līgums.”

SIA “MMS Property Solutions” Igaunijas medijos ir minēts kā Vācijas zemo cenu lielveikalu ķēdes “Lidl” attīstītājs Igaunijā. Kaimiņvalsts mediji norāda, – “MMS Property Solutions” esot saistīts ar Vācijas akciju sabiedrība “CE-Beteiligungs – GmbH”, kam esot tieša saikne ar “Lidl”. “MMS Property Solutions” birojs atrodas Rīgā, taču uz jautājumiem par plānoto loģistikas centru Purvciemā interviju mums nevēlējās sniegt.

 

– Par loģistikas centra būvniecību Ulbrokas ielā. Vai ir iespējams iegūt kādu plašākus komentārus?

– Nē, diemžēl nekomentēšu. Paldies!

 

Tikmēr Rīgas domes būvvalde skaidro, – tai nav pienākuma prasīt no pasūtītāja, kāda firma konkrēti izmantos loģistikas centru. Šajā stadijā būvvaldi vien interesējot ēkas izvietojums.

Ilze Žuka
Rīgas domes būvvaldes pārstāve

Būvatļauja ir izsniegta privātpersonai, līdz ar to Būvvaldes rīcībā dokumentācija par to, kurš no veikaliem vai kāds cits tur plāno attīstīties, šobrīd nav. Ir jāsaprot, būvvaldē nav iesniegts pilns būvprojekts.

 

Jāpiebilst, ka “MMS Property Solutions” figurē Zemesgrāmatas datos arī nu jau skandalozajā zemesgabalā Dzelzavas ielā 75, kur kāda lielveikala būvniecībai plānots izcirst kokus, un iedzīvotāji sabiedriskajā apspriešanā pretojās šai idejai. Taču Rīgas mērs Nils Ušakovs savā “Facebook” kontā atklāja – tur plānots celt “Lidl” veikalu. Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danuseviču pārsteidz, ka par tik globālas veikalu ķēdes kā “Lidl” ienākšanu Latvijā ir jāuzzina pa pusei slepeni, no dažādām informācijas drumslām un ka “Lidl’ vairoties no aktīvas komunikācijas par ienākšanu Latvijā. Taču to, ka “Lild” Purvciemā, pļavā starp Ulbrokas un Deglava ielām, visticamāk, būvēs preču bāzi, lielu loģistikas centru, Tirgotāju asociācijas prezidents apstiprina.

Henriks Danusevičs
Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents

”Lild” izvairās no jebkuras liekas komunikācijas ar sabiedrību. ”Lild” pēc iespējas mazāk grib, lai kāds uzzina par viņu aktivitātēm, iespējams, arī tāpēc, ka liela daļa uzņēmēju zina, ka ”Lild” ienākšana ir zaudējums vietējai tautsaimniecībai. Tāpēc arī ”Lidl” vēlas, lai ir mazāka pretdarbība viņu objektu izveidei.

 

To sakot, Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs norāda – “Lidl” produkti lielākoties esot importa, bet vietējiem Latvijas uzņēmējiem tur tikt ar savu preci iekšā būšot ļoti grūti. Savukārt citi eksperti pozitīvi vērtē iespējamo “Lidl” ienākšanu, jo tad, saasinoties cīņai par nozarē jau tā trūkstošajiem darbiniekiem, tirdzniecības sektorā varētu palielināties vidējais atalgojums.

Vēl citi eksperti vērtē – “Lidl” motivēs citas veikalu ķēdes pazemināt preču cenas, un ieguvēji – pircēji. Taču kamēr Dzelzavas ielas iedzīvotāji turpina pretoties “Lidl” veikala būvniecībai, ir kāda daļa rīdzinieku, kas iebilst arī pret loģistikas centra būvniecību Dreiliņos, kas, pēc visa spriežot, arī, iespējams, būs “Lidl”. Tiek pausta neizpratne, ka būvtāfele par preču bāzes celtniecību ir plašākai sabiedrībai nezināmā un salīdzinoši grūti atrodamā vietā. Kāds rīdzinieks, kas vēlējās palikt anonīms, stāsta – iespēja iebilst Rīgas domes izsniegtajai būvatļaujai beidzas jau rīt.

Rīdzinieks

Cilvēki nav lietas kursā, cilvēkiem nav iespējas izteikt savu viedokli ne internetā, ne publiski, ne vācot parakstus. Esam patiesībā ignorēti no pašvaldības puses, jāsaka godīgi.

Loģistikas centra projektētājs – arhitektu birojs “Arteks” – LNT Ziņām skaidro – Dreiliņu iedzīvotāji bez iemesla ir sašūmējušies, jo esot pārpratuši loģistikas centra izvietojumu. Būve būšot pietiekami tālu no abām tuvējām daudzdzīvokļu mājām, lai cilvēki neizjustu nekādas neērtības.

TOP komentāri

 • Saprāts
  +15 +14 -1

  Saprāts

  Tikko atgriezos no brauciena. Polijā LIDL veikali patīkami pārsteidza ar milzīgo piedāvājuma klāstu. Esmu par šādas tirdzniecības ķēdes ienākšanu Latvija', lai lielie tirgotāji, RIMI un MAXIMA nebūtu vienīgie, bet sāktu izprast konkurences apstākūs. Ja pareizi atceros, tad mazie tirgotāji nevar piedāvāt savu preci RIMI un MAXIMA, ja nav iemaksājuši "iestāšanās maksu", kā arī iespe'jam tiks izbeigta šantāža uz preču zaudējumj norakstīšanu zu piegādātāju rēķina. Laik pārmaiņām. Veselīga konkurence liel spēlētāju starpā ir kā svaiga gaisa malks pircējam... Jānis
 • Iluta
  +9 +9 0

  Iluta

  Piekrītu rīdzinieka viedoklim, ka sabiedrība ir jāinformē par tik lieliem celtniecības darbiem, kā loģistikas centra tapšana!
 • Mx

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl