Par spīti iebildumiem, Kučinskis sola nebremzēt nodokļu reformu; Vējonis sola viņam atbalstu

2 komentāri

Kritika no uzņēmēju organizācijām nodokļu reformu nenobremzēs – tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu akcentēja premjers Māris Kučinskis. Viņš skaidro, ka iepriekš izstrādātais reformas modelis, kaut bija pa prātam uzņēmējiem, apdraudēja veselības un izglītības jomu. Tikmēr Raimonds Vējonis solīja nodokļu reformu turpināt atbalstīt neatkarīgi no tās satura.

Valdošā koalīcija pirmdien vienojās par jauniem nodokļu reformas plāniem, nu jau nevis nodokļus vienkārši samazinot, bet vienlaikus palielinot obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas, lai finansētu veselības aprūpi un ieviešot progresīvu iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz pat 31% lielāko algu saņēmējiem, lai aizlāpītu budžeta deficītu. Tas sadusmoja arodbiedrības un uzņēmēju organizācijas, kas paziņoja, ka reformu vairs nevar atbalstīt. Tomēr Ministru prezidents sola no plāniem neatteikties.

“No savas puses netaisos neko bremzēt, neatkarīgi no tā, kāda ir kuram attieksme. Mēs savu darbu līdz galam izdarīsim,” sola Kučinskis.

Viņš atgādina, ka iepriekšējā vienošanās ar uzņēmējiem paredzēja, ka nodokļu ieņēmumi reformas rezultātā no pašreizējiem 30% no iekšzemes kopprodukta varētu pieaugt līdz 32 vai 33%. Tomēr, īstenojot nodokļu reformas iepriekšējo versiju, tie – tieši pretēji – nokristos līdz 28% no iekšzemes kopprodukta, atstājot valsti tukšiniekos.

Es vēl joprojām ceru uz sapratni, jo reformas ieguvumi ir visnotaļ lieli, kaut varbūt ne tādi, kā to bija iedomājušies uzņēmēji, bet, kas vienlaikus, būsim godīgi, apdraudēja visas tās iestādes, kas finansētas tiek no valsts budžeta,” teic Kučinskis.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka nodokļu reformu atbalsta tik un tā, neatkarīgi no tās satura: “Tīri tehniskās nianses katros nodokļos, cik būs likme, kā to piemērot utt., tas, protams, ir valdības uzdevums tikt skaidrībā, lai lēmums tiktu pieņemts arī parlamentā. Bet, manuprāt, šeit nevar būt nekādas atkāpšanās, ka netiktu realizēta nodokļu reforma. Tai ir jābūt.”

Jau ceturtdien valdības vadītājs uz sadarbības padomes sēdi sasaucis sociālos partnerus – uzņēmēju organizācijas un arodbiedrības. Tomēr neatkarīgi no šīs sēdes iznākuma valdība par nodokļu reformas likumprojektiem gatavojas lemt jau tuvākajās divās ministru kabineta sēdēs. Tālāk tie jāvirza uz Saeimu, kur Budžeta komisija cer tos izskatīt līdz septembrim.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl