Par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts “Latvenergo”

3 komentāri

Noskaidroti pagājušā gada vērtīgākie Latvijas uzņēmumi. Jau desmito reizi topa augšgalā ierindojies “Latvenergo”, otrajā vietā ir “Latvijas Valsts meži”, savukārt no astotās uz trešo vietu strauju lēcienu piedzīvojis datortīklu aprīkojuma ražotājs “Mikrotīkls”. Baltijas mērogā vērtības ziņā visaugstāk novērtētas Skandināviem piederošās bankas.

Latvijas uzņēmumu “TOP 101” tiek veidots jau 12 gadus un šo iniciatīvu kopīgiem spēkiem īsteno finanšu konsultants “Prudentia” sadarbībā ar “Nasdaq Riga” biržu. Veidojot topu, pārsvarā tiek vērtēta uzņēmumu biznesa vērtība. Līdz šim nepārspēts līderis vērtības ziņā Latvijā bijis  “Latvenergo”, kas savas pozīcijas arī šogad saglabājis.

“Latvenergo” vērtība gada laikā augusi par 34%, sasniedzot 1,7 miljardus eiro. Nu uzņēmums kļuvis par enerģētikas milzi visas Baltijas mērogā.

“Šobrīd mūsu rīcībā esot pamatīgai ražošanas flotei mums ir iespēja “Nord Pool Spot” tirgū saražot elektrību brīžos, kad tā ir dārga, to pārdot un gūt peļņu,” saka “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Topa pirmajā desmitniekā otro vietu ieņem “Latvijas valsts meži”, kas pakāpušies par vienu pozīciju, savukārt trešais ir datortīklu aprīkojuma ražotājs “Mikrotik”. Tā pēdējo gadu sniegums topa veidotājus ļoti iedvesmo.

“Pirmo reizi “Mikrotik” topā iekļāvām pirms 10 gadiem, un šajā laikā uzņēmuma vērtība ir desmitkāršojusies. ja tas tā turpināsies, tad Ārim ir konkurents, kas min uz papēžiem,” saka “Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Jaunākajā topā nav iekļauts viens no tradicionālajiem augstu vietu ieguvējiem “Latvijas gāze”, kas šobrīd tiek restrukturizēts. Savukārt “Swedbank”, kas pagājušajā topā bija otrajā vietā, šogad palikusi piektā, kas saistīts ar bankas vadības lēmumu samazināt pamatkapitālu.

“Protams, būtu labi, ja starp vērtīgākajiem izņēmumiem būtu nevis bankas, veikali, dzelzceļš, bet vairāk kas ražo starptautiski, iet uz citiem tirgiem,” norāda “Luminor” bankas galvenais ekonomists Pēteris Strautiņš.

Salīdzinot ar Rietumeiropu, Baltijas valstīs vērtīgāko uzņēmumu augšgalā ir ļoti daudz valsts kapitālsabiedrību. Biržas vadītāja ir pārliecināta, ka valsts veiksmīgai attīstībai jādomā par šo uzņēmumu kotēšanu biržā.

“Tas palīdzētu atšķaidīt šo valsts līdzdalību, kas palīdzētu piesaistīt jaunu kapitālu, izveidot jaunas darbavietas un attīstīt jaunus produktus,” skaidro “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Kā pozitīva pēdējā gada tendence tiek minēts stabils apstrādes rūpniecības uzņēmumu vērtības pieaugums, savukārt transporta, tranzīta un loģistikas nozarē pērn bijis 7% kritums.

TOP komentāri

 • Andis Kazāks
  +1 +1 0

  Andis Kazāks

  Tikai pateicoties apspiestajai un piesmietajai Latvijas tautai, latvenergo ir kļuvusi par gigantu savā nozarē. Skandināvijā kur cilvēki algā pelna vairākus tūkstošus eiro mēnesī, par elektrību maksā gandrīz vienādi ar mums.To ka padomju laikos ceļot šos milzeņus neviens cilvēkiem atļauju par nopludinātajām platībām neprasīja, bet kad vajadzīgas pensiju indeksācijas, tad apmēram paši vainīgi ka dzīvojāt komunisma jūgā.
 • s
  0 0 0

  s

  Cik no savas peļņas sazaguši no tautas ar meitu kompāniju(ST) tarifiem?
 • Agita Lange

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl