Komentāri
Paliekot pie pašreizējās inflācijas prognozes, Latvijas budžets var zaudēt 30 miljonus
Foto: Images Money /Flickr

Ņemot vērā naftas cenu samazinājumu, Latvijas Banka nākamgad cenu pieaugumu jeb inflāciju lēš aptuveni 1,4% apjomā. Tas ievieš pamatīgas korekcijas tajā, kā varētu pildīties valsts budžets.

Šī prognoze būtiski atpaliek no iepriekšējās – iepriekš Latvijas Banka paredzēja, ka inflācija būs 2,4% apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs uzskata, ka, pieturoties pie pašreizējās prognozes, veidojot nākamā gada budžetu, varētu pieaugt budžeta deficīts. Korekcija cenu samazinājumā, ko ieviesusi jaunā prognoze, naudas izteiksmē ir aptuveni 30 miljoni eiro. Faktiski tas nozīmē, ka valsts budžets, veidots pēc vecās prognozes, varētu pildīties par 30 miljoniem eiro mazāk.

Foto: Ieva Mārtiņa, LNT Ziņas

Foto: Ieva Mārtiņa, LNT Ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl