Opozīcija rosina valdībai likumprojektiem pievienot izvērtējumu par ietekmi uz ienākumu nevienlīdzību un demogrāfiju

0 Komentāru
Opozīcija rosina valdībai likumprojektiem pievienot izvērtējumu par ietekmi uz ienākumu nevienlīdzību un demogrāfiju
LETA

Vairāki opozīcijas parlamentārieši ir iesnieguši Saeimas Prezidijam grozījumus Saeimas kārtības rullī, rosinot noteikt, lai valdība likumprojektiem pievienotu izmaiņu ietekmes izvērtējumu uz ienākumu nevienlīdzību un demogrāfiju.

Likumprojektus izstrādāja partijas “Republika” deputāti Vjačeslavs Dombrovskis, Evija Papule, Kaspars Ģirģens un Ēriks Pucens, kā arī Saeimas frakcijas “Neatkarīgie” deputāts Ralfs Nemiro.

Vienā no likumprojektiem deputāti vēlas panākt, lai Ministru kabinets likumprojekta anotācijā iekļautu papildu sadaļu – projekta ietekme uz ienākumu nevienlīdzību.

Savukārt otrā likumprojektā par grozījumiem likumā “Saeimas kārtības rullis” parlamentārieši rosina noteikt, ka valdība izstrādāto likumprojektu anotācijās iekļauj sadaļu par projekta ietekmi uz ģimeņu labklājību un demogrāfiju, tostarp dzimstību.

Šobrīd Ministru kabinetam anotācijās jānorāda tiesību akta projekta ietekme uz sabiedrību, tautsaimniecības attīstību un administratīvo slogu. Anotācijā jāsniedz izvērtējums par sabiedrības mērķgrupām, kuras tiesiskais regulējums ietekmē vai varētu ietekmēt, tiesiskā regulējuma ietekme uz tautsaimniecību un administratīvo slogu, administratīvo izmaksu monetārs novērtējums un atbilstības izmaksu monetārs novērtējums.

0 Komentāru