Oktobrī Rīgas viesnīcu noslogojumu paredz vien 10% apmērā

2 komentāri

Pēc Viesnīcu un restorānu asociācijas datiem, viesnīcu noslogojums septembrī bijis ap 20%, savukārt oktobrī plānots, ka tas būs aptuveni 10%, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.

“Situācija ir diezgan drūma. Katrai viesnīcai ir bezzaudējumu punkts, līdz kuram strādā. Un, ja zaudējumi ir lielāki nekā turot ciet, pieņem lēmumu par slēgšanu. Es ceru, ka valsts atbalsts sekos un nebūs bankrota vilnis. Principā tā situācija nav rožaina,” teica Jenzis.

Vienlaikus RTAB valdes priekšsēdētājs norādīja, ka šobrīd notiek sarunas ar Ekonomikas ministriju par iespējamiem atbalsta mehānismiem.

Lasi vēl – Tūrisms Covid-19 laikā: problēmas tikai viesnīcām Rīgā, jo reģionos noslodze joprojām ir liela

Tāpat Jenzis pastāstīja, ka, turpinot atbalstīt galvaspilsētas viesmīlības nozari, no 12. oktobra līdz 25. oktobrim notiks Rīgas restorānu nedēļas.

No 5. oktobra “Live Rīga” portālā “liveriga.com” varēs iepazīties ar restorānu sagatavotajām ēdienkartēm, kas būs apskatāmas trīs valodās – latviešu, angļu un krievu. Īpašā piedāvājuma cenas visos restorānos abu nedēļu garumā būs tikai divas – 20 un 25 eiro. Rudens Rīgas restorānu nedēļas piedāvājums ir pieejams, veicot iepriekšēju galdiņa rezervāciju izvēlētajā restorānā.

Trīs kārtu maltīti 20 eiro vērtībā varēs baudīt restorānos “AC Lounge”, “Annas dārzs”, “After”, “B-Bārs restorāns”, “Beef Room”, “C.U.T”, “Bon Vivant”, “Čarlstons”, “Čemodāns”, “Duvel’s Pub”, “Easy Wine”, “Elements”, “Equus”, “Ferma”, “Hercogs Ķīpsala”, “Key to Riga”, “Laivu centrs”, “Le Sommet”, “Locale”, “Mielotava”, “Mio”, “Moltto Grill&Wine”, “Niklāvs”, “No 73”, “Osta”, “OZO restorāns”, “Skyline”, “SNOB”, “Steiku Haoss”, “Tapas Tapas”, “Tinto” un “Zilā govs”.

Savukārt 25 eiro kategorijā piedalās tādi restorāni kā trīs pavāru restorāns ”Tam labam būs augt!”, “Dome”, “Entresol”, “Forest”, “Garage”, “Gutenbergs”, “Kaļķu vārti”, “Kolonāde. Mūsu stāsti”, “Restorāns 3”, “Stage 22” un “St.Petrus”.

Rudens Rīgas restorānu nedēļu organizē RTAB. Tās mērķis ir stimulēt vietējās virtuves attīstību, sekojot pasaules tendencēm, vienlaikus nezaudējot šim reģionam raksturīgos produktus un vēsturiskās pagatavošanas metodes. Iniciatīva rīdziniekiem un pilsētas viesiem atklāj jaunus, augstvērtīgus restorānus, kuros piedzīvot Rīgas, Latvijas un visas Baltijas garšu, akcentēja Blaua.