Oficiāli: no šodienas Latvijā tiek atvērts gāzes tirgus

1 komentārs
Oficiāli: no šodienas Latvijā tiek atvērts gāzes tirgus
Foto: LETA

No šodienas Latvijā tiek atvērts gāzes tirgus un beidzas ”Latvijas gāzes” monopoltiesības. Ar šo soli tiek saistītas cerības saņemt lētāku dabasgāzi.

Pagaidām ar lielākajām izmaiņām jārēķinās juridiskajām personām. Tām līdz 15. jūnijam jāizvēlas vai nu turpināt sadarbību ar ”Latvijas gāzi”, slēdzot jaunu līgumu, vai arī slēgt vienošanos ar citu tirgotāju. Patlaban Latvijā reģistrējušies 15 tirgotāji. Ja juridiskā persona nenoslēgs jaunu līgumu, no 1. jūlija gāze izmaksās dārgāk.

Savukārt mājsaimniecībām ir paredzēts pārejas periods līdz 2019. gadam. Tās, kuras nevēlas meklēt citu tirgotāju, varēs turpināt saņemt gāzi no esošā piegādātāja. Savukārt tās, kuras vēlas izmēģināt brīvā tirgus piedāvājumu, var jaunu tirgotāju izvēlēties līdz iepriekšējā mēneša 15. datumam.

Ekonomikas ministrija norāda, ka, tāpat kā līdz šim, dabasgāzes cena būs atkarīga no globālā enerģijas tirgus, savukārt pārvades, sadales un uzglabāšanas tarifus noteiks regulators.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl