OECD brīdina, inflācija saglabāsies augsta vēl vismaz divus gadus

0 Komentāru
OECD brīdina, inflācija saglabāsies augsta vēl vismaz divus gadus
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

G20 valstīs, tostarp Eiropas Savienībā, vismaz turpmākos divus gadus cenas pieaugs ātrāk nekā pirms Covid-19 pandēmijas, prognozē Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD).

Augstākas preču cenas un transporta izmaksas palielina inflāciju, norāda OECD.

Paredzams, ka 2022. gada beigās Lielbritānijas inflācija būs aptuveni 3%, kas ir augstākais līmenis attīstīto ekonomiku vidū.

Savukārt inflācijas samazinājums būs vērojams ASV, Francijā un Vācijā.

Inflācija ir cēlusies visā pasaulē, pateicoties augstākām izejvielu izmaksām, preču piedāvājuma ierobežojumiem, lielākam patērētāju pieprasījumam, no jauna atverot ekonomiku.

Straujš patērētāju pieprasījuma pieaugums apvienojumā ar piegādes traucējumiem un preču veikalu izsīkumu ir palielinājis cenas un pārvadājumu izmaksas visā pasaulē.

OECD paredz, ka inflācijas līmenis G20 valstīs būs mērens no 4,5% 2021.gada noslēgumā līdz 3,5% 2022. gada noslēgumā.

”Ātrāks progress vakcīnu ieviešanā vai straujāks mājsaimniecību ietaupījumu samazinājums palielinātu pieprasījumu un samazinātu bezdarbu, kā arī, iespējams, palielinātu inflācijas spiedienu tuvākajā laikā,” teikts ziņojumā.

”Lēnāks progress vakcīnu izplatīšanā un nepārtraukta jaunu Covid-19 vīrusa mutāciju izplatīšanās novestu pie vājākas atveseļošanās un lielākas darbavietu zaudēšanas.”
0 Komentāru