OECD aicina ieviest sankcijas, lai piespiestu gados jaunos cilvēkus atgriezties darba tirgū

Pirms atvērt robežas viesstrādniekiem no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības (ES), Latvijā vēl esot pietiekamas iekšējās rezerves – vairāk jāsekmē ilgstošo bezdarbnieku atgriešanās darba tirgū, tā secina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) savā pētījumā par Latviju.

Atpakaļ uz rakstu

22 komentāri

 • Z Līvmane

  Z Līvmane

  Ja palielinās pabalstus, tad uz darbu neviens nerausies!
 • Lāsma Kalnozola

  Lāsma Kalnozola

  Iekšējās rezerves un aizbraucēju skaits ir liels. Nepieciešams palielināt atalagojumu, tad darba rokas kā parādīsies, tā arī atgriezīsies.
 • Inese Biteniece

  Inese Biteniece

  Jūtu līdzi,ka te kāds ir apvainojies uz padomju laikiem un uzskata to laiku par sliktu,tikai nevajag teikt,ka nedeva dzīvokļus strādniekiem,mana mamma strādāja vairākos kolhozos un sovhozos parastā fermā ,kur viss bija roku darbs,mēs bērni katru dienu gājām palīgā darbus apdarīt ,un visur ,kur pieteicās darbā ,iedeva dzīvokli.Pati arī biju parasts strādnieks kolhozā un man iedeva dzīvokli.Jā ,ķēra pie rokas un dzina darbā,bet tas taču bija brīnišķīgi,neviens sliņķis iemetējs nevarēja klīst apkārt,BIJA JĀSTRĀDĀ VISIEM,bija disciplīna!Kas notiek tagad?Nodzeras,strādāt negrib,diedelē ,kaimiņiem naudu priekš septiņgrādīgajiem aliņiem,kokčiem,vai klīst visu dienu ap veikalu un žēlabaini prasa 20 centus un vēl zog ,ja ir iespēja.Jā ,dzēra arī tad,bet neskatoties ne uz ko -bija jāstrādā.
 • Uģis Sproģis
 • Valentīna Eihvalde
 • Tatjana Gersinska Jesinska
 • Anna Skr
 • Inese Biteniece

  Inese Biteniece

  Ko tik neizdomā valsts iestāde,lai nebūtu jāmaksā bezdarbniekam pabalsts-atņemsim statusu,ja nestrādāsi 20 km rādiusā...nu negribu es strādāt sūdu kūtī ,pie sūdu smakas!Kurš grib un ir viņa aicinājums,lūdzu ,lai strādā!Man nav nekas pret darbu fermā,bet neies tur vai gaterī strādāt visi cilvēki,nu nebūs tā ,kā pavēlēs iestāde!Pavēlēs mainīt dzīvesvietu?Par kādiem šišiem???Nav sliktie un nekam nederīgie(kā tagad uzskata)padomju laiki,kur varēja mainīt darbu pēc izvēles un katrā jaunā vietā iedeva dzīvojamo platību un nodrošināja ar darbu.Tagad ''brīvā'' Latvijā esam kā putni gaisā ,lidojam,kur gribam ,un te Latvijā nevienam neesam vajadzīgi,vai esam vajadzīgi par nožēlojamām kapeikām.Lasot Latvijas pieņemtos vai topošos jebkurus brīnumlikumus,ir viena tendence-atrasts likumīgs risinājums,kā nemaksāt cilvēkiem naudu,sākot ar nodokļu ''parādiem'',kur likumīgi atņēma naudu strādājošajiem,topošā pensijas vecuma paaugstināšana,tagad bezdarbniekiem pie rīklēs pieķērušies....vienkārši ''skaisti'',kā valsts rūpējas par savu tautu!
  • Lolita Dīriķe

   Lolita Dīriķe

   Te pieminētajos Padomijas gados mums arī nedeva dzīvokļus, nevajag idealizēt un bija tāds laiks, kad ķēra pie rokas uz ielas un bija jāpaskaidro, kādēļ nav darbā!
  • Birute Klasone

   Birute Klasone

   padomju laikos neviens nemaksaja pabalstus , dzivoji laukos tad ari strada tur, gribeji uz pilseetu ,passam bija jamekle dzivokli darbu atrast vareja ,bet dzivot nebija kur. ja ,dzivoklus deva specialistiem un krieviem, tapeic mums ir liels mantojums
 • Birute Klasone

  Birute Klasone

  kas grib tas atrod, kas negrib tas ari paraziite …..uz citiem
  • Lolita Dīriķe

   Lolita Dīriķe

   Lielajās pilsētās varbūt arī ka atrod, bet mazpilsētās darba nav un ja ir tad, par tik minimālu algu, ka nesasniedz minimālo! Kas attiecas uz 20 km, tad tur vēl ir jānokļūst un ja tā alga tiek solīta tik maza, tad tur pat izdzīvošanai nesanāk, kur nu vēl braukšanai! Protams, ka parazītu arī netrūkst.
  • Alla Rone

   Alla Rone

   Birute Klasone
   Tikai nevajag ! Ir visādi apstākli kādēļ cilvēks nevar stradat ..
  • Birute Klasone

   Birute Klasone

   Alla Rone nevar stradat tikai tad ,ja tev nav rokas un kajas un galva uz pleciem
 • Līga Grīnberga

  Līga Grīnberga

  Hmm. Neizprotu kas tieši ir šie 15000. Vai tie ir tiešām cilveki kuri negrib strādāt jo dzivo pie senčiem. Vai arī daudz bērnu mammas, dzērāju kontingents vai kas. Atcerieties ka krīzes gados bija piespiedu štata samazināšana. Arī pagājušo gad latvenergo samazināja štatus, nu elektriķi sez uz bezdarbniekiem. Kur tad iet, ja nevienam nevajag elektriķi ar stāžu?
  • Anna Skr

   Anna Skr

   ja, bija tak lielaa statu samazinaassana - es ar'i peec 30 gadu darba staazza vienaa uznneemumaa nonaacu bezdarbnieku rindaas. Passi visu izniicinaaja, tagad nezina kaa atkal visu savest kaartiibaa......

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!