Notāre nedrīkst komentēt viņai adresētos pārmetumus “Olainfarm” lietā

Pievienot komentāru
Notāre nedrīkst komentēt viņai adresētos pārmetumus “Olainfarm” lietā
PAULA ČURKSTE, LETA

Rīgas apgabaltiesā iesniegta sūdzība par zvērinātas notāres Līgas Eglītes rīcību, sagatavojot apliecinājumus nelaiķa Valērija Maligina līdzmantinieku parakstītiem dokumentiem, kas iesniegti Uzņēmumu reģistrā (UR), tomēr notāre nedrīkst sniegt komentārus par šiem pārmetumiem, jo viņai to liedz notariāta noslēpums.

Eglīte aģentūrai LETA norādīja, ka nedrīkst sniegt komentārus vai pat izpaust ziņas par notāra apmeklējuma faktu, jo šo informāciju aizsargā notariāta noslēpums.

Eglīte atgādināja, ka Notariāta likuma 79.pants nosaka, ka “zvērināts notārs un viņa darbinieki nedrīkst trešajām personām izpaust viņiem uzticētās ziņas, kā arī sniegt ziņas par viņiem uzticētajām lietām un notariālajās grāmatās ierakstītajiem aktiem un apliecinājumiem”.

Kā ziņots, Maligina mantinieces Irina Maligina un Nika Saveļjeva, kā arī viņu izvēlētais kandidāts zāļu ražotāja AS “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdes locekļa amatam Pēteris Rubenis vērsušies Rīgas apgabaltiesā ar sūdzību par zvērinātas notāres rīcību, sagatavojot apliecinājumus līdzmantinieku parakstītiem dokumentiem. Eglītes rīcība, mantinieču un Rubeņa ieskatā, ir prettiesiska.

Kā norādīja Rubenis, Eglīte šī gada 13.jūnijā apliecinājusi parakstus nedalītā mantojuma pārvaldnieka jeb kopīgā pārstāvja lēmumam “Olmafarm” statūtiem, kas izteikti jaunā redakcijā, un “Olmafarm” dalībnieku jaunā reģistra nodalījumam.

Sūdzības iesniedzēji norāda, ka, šādi rīkojoties, notāre esot pārkāpusi Notariāta likumu, jo, apliecinot parakstu īstumu uz dokumentiem, neesot pienācīgā un normatīvajos aktos noteiktā kārtībā pārliecinājusies par parakstītājpersonu tiesībām parakstīt dokumentus “Olmafarm” dalībnieku vārdā. Visi minētie dokumenti ar attiecīgajiem notāres apliecinājumiem tajā pašā dienā iesniegti UR.

Kā ziņots, trešdien notika UR Konsultatīvās padomes sēde, kas sasaukta saistībā ar izmaiņu “Olmafarm” valdē reģistrēšanu. UR Konsultatīvās padome ar saviem secinājumiem plāno iepazīstināt nākamnedēļ.

Konsultatīvās padomes sēdes dienas kārtībā bija jautājums “par līdzmantinieku vairākuma tiesībām lemt par izmaiņām uzņēmumā, ja tā pamatkapitāla daļas ietilpst mantojuma masā un līdzmantinieki mantojumu valda nedalīti, kontekstā ar līdzmantinieku tiesībām iecelt kopīgo pārstāvi”.

UR skaidro, ka UR Konsultatīvās padomes formāts neparedz, ka tiek pieņemti kādi konkrēti lēmumi. Sēdes laikā tiesību eksperti izstāstīja savas domas par normu piemērošanu kontekstā ar citiem tiesību aktiem, un šie viedokļi tiks apvienoti protokolā, pēc kura saskaņošanas UR iepazīstinās ar tajā paustajiem secinājumiem.

Jau ziņots, ka UR līdz 14.jūlijam pagarinājis termiņu, līdz kuram jāpieņem lēmumu par to, vai reģistrēt izmaiņas “Olmafarm” valdē, atceļot Milanu Beļeviču un viņas vietā ieceļot Rubeni. Plašākus komentārus par to, kāpēc lēmuma pieņemšanas periods pagarināts par gandrīz mēnesi, UR nesniedz.

Aģentūras LETA rīcībā esošais “Olmafarm” divu līdzmantinieču – Irinas Maliginas un Saveļjevas – lēmums, kas pieņemts 13.jūnijā, liecina, ka Beļeviča zaudējusi līdzmantinieku vairākuma uzticību, tāpēc ir atcelta no valdes locekles amata.

Vienlaikus Beļevičas paziņojumā medijiem norāda, ka viņa ir “Olmafarm” vienīgā valdes locekle un paziņojumi publiskajā telpā par it kā notikušu valdes maiņu ir nepatiesi.

“Irinas Maliginas un Saveļjevas it kā pieņemtie lēmumi par manu kā “Olmafarm” valdes locekles atcelšanu nav tiesiski, jo saskaņā ar Komerclikumu līdz ar līdzmantinieču ierakstīšanu dalībnieku reģistrā lēmumi par izmaiņām uzņēmuma valdē visām trim līdzmantiniecēm ir jāpieņem kopīgi,” uzsver Beļeviča.

“Olainfarm” reģistrēta 1991.gada jūnijā, un tās pamatkapitāls ir 19,719 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir SIA “Olmafarm” (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Saveļjevai.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. “Olainfarm” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.