1 komentārs
Nolikto atslēgu princips faktiski nokāvis kreditēšanu Latvijā
FOTO: LETA

Pirms vēlēšanām Saeima pieņēma tā saukto ”nolikto atslēgu” principu, kas mājokļu pircējiem palīdzētu atbrīvoties no kredītsaistībām. Tagad, pēc vēlēšanām politiķi vienojušies pašu principu nolikt pie malas, jo pēkšņi sapratuši, ka tā esamība faktiski nokāvusi kreditēšanu Latvijā.

Likuma grozījumiem, kas maksātnespējīgam klientam ļauj uz bankas filiāli atnest, kredītā ņemtā dzīvokļa atslēgas ar visu palikušo parādu, bija jāstājas spēkā 1.martā, lai to nepieļautu, bankas no 15 %- 40 % palielināja kredīta pirmās iemaksas. Tā rezultātā, tāpat jau kūtrā kreditēšana pēdējos mēnešos faktiski apstājusies.

Saeima jau rīt varētu lemt par vairāku likumprojektu nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās, lai ieviestu “nolikto atslēgu” principu kā izvēles iespēju hipotekārā kredīta ņēmējam.

Paredzēts, ka deputātiem būs jālemj par šo likumprojektu iekļaušanu sēdes darba kārtībā un tad arī jālemj par nodošanu komisijām. Plānots, ka izskatīšanai tiks iesniegti grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, Maksātnespējas likumā, kā arī likumos par iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmumu ienākuma nodokli.

Likumprojektos paredzēts iekļaut Latvijas Bankas priekšlikumus, kas pirmdien pārrunāti koalīcijas partneru sanāksmē. Plānots, ka šos likumprojektus parlamentā iesniegs koalīcijas pārstāvji.

TOP komentāri

  • Nu
    0 0 0

    Nu

    Kopā ar nolikto atslēgu principu bija arī jāpieņem likums, kas nosaka, ka nedrīkst prasīt pirmo iemaksu! Tas būtu tikai godīgi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl