No nākamā gada jāreģistrē degvielas tvertnes, kas ietilpīgākas par kubikmetru

33 komentāri

Jauni noteikumi lauksaimniekiem, – sākot ar janvāri, būs jāreģistrē degvielas tvertnes, kas ietilpīgākas par kubikmetru.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šādi iecerējis cīnīties pret nelegālas izcelsmes degvielu, taču zemnieki kritizē, ka jaunie noteikumi rada nevajadzīgu birokrātisku apgrūtinājumu.

Jaunie noteikumi paredz, ka ikvienam degvielas izmantotājam, kura rīcībā ir par vienu kubikmetru lielākas tvertnes, tās būs jāreģistrē VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Tā kā lauksaimnieki ir vieni no tiem, uz ko jaunā norma attieksies, “Zemnieku saeima” satrauksies, ka šis nozīmē nevajadzīgu papildu administratīvo slogu.

“Piemērs, mēs jums uzspiežam, ka katram ir jāreģistrē mājas ledusskapis un jāpasaka, cik daudz piena vai gaļas jūs tur glabājat. Mums jāreģistrē transportlīdzekļi, lopi, tagad degvielas tvertnes. Kas nākamais? Ja mēs ejam uz to, ka viss jāuzskaita,” saka “Zemnieku saeimas” lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons.

VID mierina, ka visi “Zemnieku saeimas” paustie ieteikumi ir ņemti vērā un iekļauti Ministru kabineta noteikumos. Degvielas tvertņu īpašnieku saraksts nebūs publisks, un ar dokumentu pārmērīgu sagatavošanu nebūs jānodarbojas.

“Nezinu, vai par administratīvo slogu var nosaukt to, ka vienu reizi uzņēmējs ieies EDS, norādīs tvertnes tilpumu un adresi. Ja būs vēl viena tvertne, tas vēlreiz jāizdara par konkrēto tvertni. Grozījumu mērķis ir cīņa ar nelegālas izcelsmes degvielu,” skaidro VID Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā no nākamā gada, taču decembrī VID uzņēmējiem un zemniekiem par to vēl atgādinās.