No 15. maija zvani uz Eiropas valstīm kļūs lētāki

Pievienot komentāru
No 15. maija zvani uz Eiropas valstīm kļūs lētāki
PIXABAY

No 15. maija stājas spēkā mazumtirdzniecības tarifi starptautiskajiem zvaniem uz Eiropas Ekonomisko zonu (EEZ), līdz ar to, zvanot uz Eiropu, operators drīkstēs piemērot lietotājam ne vairāk kā 0,19 eiro par zvana minūti un 0,06 eiro par īsziņu, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu un regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Baiba Jakobsone.

Jakobsone atzīmēja, ka pērn visbiežāk Latvijas iedzīvotāji zvanījuši uz Lietuvu, Lielbritāniju un Vāciju. Pašlaik zvans uz Vāciju izmaksā līdz pat 0,49 eiro par minūti, Lietuvu – līdz 0,27 eiro, savukārt uz Lielbritāniju – līdz 0,49 eiro.

Viņa norādīja, ka šādi tarifu griesti starptautiskajiem zvaniem uz Eiropu līdz šim netika noteikti – katrs operators piemēroja lietotājiem tarifus atšķirīgi. Arī pēc 15.maija operatoru starptautisko zvanu un īsziņu tarifi uz EEZ valstīm lietotājiem ar dažādiem tarifu plāniem var būt dažādi, bet šādu pakalpojumu tarifs nedrīkstēs pārsniegt noteikto augšējo robežu.

LETA jau ziņoja, ka Eiropas Parlaments ir pieņēmis regulu, ar kuru cita starpā noteikts, ka no 15.maija mazumtirdzniecības cena bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), ko piemēro patērētājiem par regulētiem ES iekšzemes sakariem, nepārsniedz 0,19 eiro par minūti zvaniem un 0,06 eiro par īsziņu. Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestāde (BEREC) ir izdevusi vadlīnijas par ES iekšzemes sakaru regulējumu piemērošanu.