No 1. augusta par elektrību būs jāmaksā pat tad, ja to nelieto

106 komentāri
No 1. augusta par elektrību būs jāmaksā pat tad, ja to nelieto
LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunos elektrības tarifus, kas nozīmē, ka no 1. augusta būs jāmaksā par elektrības pieslēgumu pat tad, ja elektroenerģija netiks patērēta, vēsta TV3 Ziņas.

Sadales tīkla plānotā jaunā tarifa maksa par elektrību samazināsies tiem, kuri elektrību patērē “efektīvi”. Savukārt tiem, kuri elektrību nepatērē vai patērē to neefektīvi, gaidāms elektrības cenu pieaugums.

Der zināt! Latvijā mainīsies elektrības cenas!

Piemēram, mājsaimniecībām vienfāzes pieslēgumos, kurās elektroenerģija netiek patērēta, turpmāk rēķins pieaugs par fiksēto mēneša maksu 1,50 eiro (ietverot PVN).Savukārt pie salīdzinoši maza elektroenerģijas patēriņa – 85 kilovatstundas (kWh) mēnesī – kopējais rēķins pieaugs par 0,13 eiro.Pie 115 kWh patēriņa mēnesī, gala rēķins samazināsies par 0,21 eiro, bet ar patēriņu 300 kWh mēnesī kopējais rēķins samazināsies par 2,97 eiro mēnesī.
Mājsaimniecībām trīsfāžu pieslēgumos fiksētās ikmēneša maksas apjoms būs atkarīgs no pieslēguma jaudas. Piemēram, 20A trīsfāžu pieslēgumos, kuros elektroenerģija netiek patērēta, turpmāk rēķins pieaugs par fiksēto mēneša maksu 4,84 eiro (ietverot PVN). Savukārt ar salīdzinoši mazu elektroenerģijas patēriņu – 100 kWh mēnesī – kopējais rēķins pieaugs par 3,35 eiro. Ar patēriņu 400 kWh mēnesī gala rēķins samazināsies par 1,13 eiro, bet pie elektrības patēriņa 600 kWh kopējais rēķins samazināsies par 4,10 eiro mēnesī.
Sadales tīkls iepriekš akcentējis, ka, ieviešot līdzsvarotu elektroenerģijas sadales tarifu, uzņēmums papildus iegūs aptuveni 15 miljonus eiro, kas tiks ieguldīti Sadales tīkla infrastruktūrā. Šāds piedāvātais elektrības cenu risinājums pastāv lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu.