Nerimst “Olainfarm” mantinieču strīdi

5 komentāri

Otrdien, 22. septembrī, turpinājās ieilgusī cīkstēšanās par kontroli vienā no Latvijas farmācijas biznesa flagmaņiem – uzņēmumā “Olainfarm”. Dalībnieki tur sanāca uz gadskārtējo sapulci.

Kompānijas darbību joprojām aizēno uzņēmuma vadītāja, nelaiķa Valērija Maligina mantinieču strīdi par ietekmi. Arī otrdien bija mēģinājums divām Maligina meitām no trešās pārņemt varu uzņēmumā. Par spīti mantinieču ķildām, “Olainfarm” aizvadītais gads bijis veiksmīgs. Apgrozījums pārsniedzis 100 miljonus, nopelnīti – 22 miljoni eiro.

Spēka pārsvaram esot Saveļjevas un Balderes-Sildedzes pusē, pērn aprīlī Latvijas kapitāla tirgum godu nedarošā un bēdīgi slavenos Ventspils tranzītkarus atgādinošā veidā, proti, netālu no rūpnīcas vārtiem autobusā tika ievēlēta jauna uzņēmuma padome. Par tās priekšsēdētāju kļuva Gundars Bērziņš, kurš šo amatu ieņem joprojām.

Publiski apvainojumi, vēršanās policijā un tiesāšanās. Strīdi turpinās joprojām, un tagad jau Nika Saveļjeva ir pārgājusi māsas Irinas Maliginas pusē. Abas kopā cer pārņemt varu uzņēmumā, un otrdien bija sasaukta akcionāru sapulce, kurā bija paredzēts lemt arī par “Olainfarm” padomes maiņu. Savukārt Baldere-Sildedze publiski paudusi, ka aiz abām māsām varētu stāvēt jau citi – patiesie vai iecerētie akciju īpašnieki.

Akcionāri uz sapulci no rīta pulcējās rūpnīcā gan apsardzes, gan Valsts un pašvaldības policijas uzraudzībā. Atkarībā no sanākušo skaita bija paredzēts izšķirties, kā Covid-19 apstākļos labāk iecerēto pasākumu organizēt, bet beigu beigās to bija iespējams aizvadīt telpās. Pašu “Olainfarm” akcionāru sapulci žurnālisti gan nevarēja vērot. Kamēr tā notiek, ierādīta īpaša uzgaidāma telpā.

Tomēr zināms, ka bez kašķiem neiztika arī pašā sapulcē. Uzņēmuma “Olainfarm” padomes nomaiņa divām māsām gan neizdevās. To apgrūtina uzņēmuma sarežģītā akcionāru struktūra, kur liela loma ir citai trim māsām līdzpiederošai kompānijai “Olmapharm”. Tās pārstāvis nolēma “noraut kvorumu”.

“Tiesvedība turpinās. Iespējams, turpināsies vēl kādu laiku. Šobrīd  “Olmapharm” pārstāv valdes locekle, kura arī nav iecelta ar visu trīs kopīpašnieču vienotu gribas izpaudumu,” norāda Irinas Maliginas pārstāvis Sandis Petrovičs.

Par spīti mantinieču ķildām, pērnais gads “Olainfarm” bija veiksmīgs. Koncerna apgrozījums pārsniedzis 100 miljoni eiro, peļņa – 22 miljoni. Akcionāri apstiprināja arī dividenžu izmaksu.

“Mēs turpinām strādāt… Nepārtraukta vēlme nomainīt padomi vai pārvaldību nekādā gadījumā pozitīvi neietekmē uzņēmuma darbību,” pauda “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.

Galu Maligina mantinieču strīdam gan neredz. Tiesu darbi joprojām turpinās, un puses nav samierināmas. Vairāki akcionāri, tai skaitā abas māsas, vērsušās pie kapitāla tirgus uzrauga ar saviem iebildumiem par šodienas akcionāru sapulci.