“Nebūs zemnieku – nebūs pārtikas”, draud lauksaimnieki, prasot finansējumu

0 Komentāru
“Nebūs zemnieku – nebūs pārtikas”, draud lauksaimnieki, prasot finansējumu
Foto: AFP/LETA

“Lauksaimnieku pikets sākotnēji izvērtās ļoti jaudīgs un lauksaimniekus motivējošs. Kopā gājienam sapulcējās daudzi tūkstoši līdzīgi domājošu cilvēku ar plakātiem un karogiem. Kopīgais moto: nav zemnieku – nav pārtikas, arī visus vienoja,” atzina Agita Hauka, biedrības Latvijas Zemnieku federācija” valdes priekšsēdētāja.

“Mūsu prasības EK tika iesniegtas, un arī eiroparlamentārieši mūs pamanīja, kaut gan strādāja Strasbūrā. Es uzskatu, ka šis pikets rezultātu dos, un arī mēs paši apzinājāmies savu spēku un inteliģenci, jo policistus nepazemojām un citu biznesu pārstāvjiem neradījām zaudējumus. Latvijas zemnieku pārstāvji bija organizēti, un Latvijas karogi tika pamanīti!” saka A. Hauka.

Šīs nedēļas sākumā Briselē notika Eiropas lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA rīkotā masu demonstrācija, kurā lauksaimnieki pievērsa sev uzmanību un parādīja, ka nav vienaldzīgi pret notiekošo situāciju lauksaimniecībā, kas izveidojusies pēc Krievijas embargo noteikšanas.

Demonstrācijās piedalījās vairāk nekā 6000 lauksaimnieku ar vairāk nekā 2000 traktoriem, lai demonstrētu savu vienotību un prasības Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes ārkārtas sēdes laikā.

0 Komentāru