Komentāri

Atkritumos izmestās pārtikas daudzumu varam saistīt arī ar ekonomikas attīstību valstī. Ekonomisti prognozē, ka šis gads Latvijai nebūs nedz pārlieku trekns, nedz arī vairs liess. Turpināšot pieaugt algas, saglabāsies maza inflācija, būs mērena un pat, iespējams, sabalansēta ekonomikas izaugsme kopumā.

2016.gadā Latvijā ekonomika augs nedaudz straujāk kā iepriekšējā, ap 3% taču tas vēl ir par maz, lai Latvijas iedzīvotāji varētu izjust strauju tuvošanos Eiropas vidējam labklājības līmenim. Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis uzskata, ka šāds vai nedaudz straujāks ekonomikas pieaugums būs turpmākos 3 gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gluži kā globālā sasilšana, turpinās uzsilt darba tirgus. Iedzīvotājiem pieaugs darba ienākumi pietiekami labā ap 6%tu apmērā.

Naskāku tērēšanu vairāk izmantos dažādi pakalpojumu sniedzēji, piemēram, skaistumkopšanas saloni un ēdinātāji – šāda tipa pakalpojumu cenas var pieaugt par vidēji 2%. Bet kopējā inflācija būs niecīga – to zem 1%, turpinās turēt resursu – naftas, gāzes, elektrības cenas. Dažiem var likties – ja nav inflācija, tad ar ekonomiku kaut kas nav kārtībā.

Tomēr ekspertus satrauc kavēšanās ar Eiropas Savienības struktūrfondu  programmu palaišanu. Aktīvu miljoniem eiro apguvi vēl nesola nākamgad, kad tā būtu nepieciešama ekonomikas izaugsmei.

Un tad kopuma situācija varētu atgādināt treknos gadus, kad daudzi cilvēki bez īpašas izglītības un par vienkāršiem darbiem saņēma relatīvi augstas algas. Liesie gadi tagad un pārlieku trekni kaut kad nākotnē radīs papildu svārstības ekonomikai, un no tā vajadzētu izvairīties, uzskata ekonomisti.

Foto:

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl