Komentāri

Atkritumos izmestās pārtikas daudzumu varam saistīt arī ar ekonomikas attīstību valstī. Ekonomisti prognozē, ka šis gads Latvijai nebūs nedz pārlieku trekns, nedz arī vairs liess. Turpināšot pieaugt algas, saglabāsies maza inflācija, būs mērena un pat, iespējams, sabalansēta ekonomikas izaugsme kopumā.

2016.gadā Latvijā ekonomika augs nedaudz straujāk kā iepriekšējā, ap 3% taču tas vēl ir par maz, lai Latvijas iedzīvotāji varētu izjust strauju tuvošanos Eiropas vidējam labklājības līmenim. Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis uzskata, ka šāds vai nedaudz straujāks ekonomikas pieaugums būs turpmākos 3 gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gluži kā globālā sasilšana, turpinās uzsilt darba tirgus. Iedzīvotājiem pieaugs darba ienākumi pietiekami labā ap 6%tu apmērā.

Naskāku tērēšanu vairāk izmantos dažādi pakalpojumu sniedzēji, piemēram, skaistumkopšanas saloni un ēdinātāji – šāda tipa pakalpojumu cenas var pieaugt par vidēji 2%. Bet kopējā inflācija būs niecīga – to zem 1%, turpinās turēt resursu – naftas, gāzes, elektrības cenas. Dažiem var likties – ja nav inflācija, tad ar ekonomiku kaut kas nav kārtībā.

Tomēr ekspertus satrauc kavēšanās ar Eiropas Savienības struktūrfondu  programmu palaišanu. Aktīvu miljoniem eiro apguvi vēl nesola nākamgad, kad tā būtu nepieciešama ekonomikas izaugsmei.

Un tad kopuma situācija varētu atgādināt treknos gadus, kad daudzi cilvēki bez īpašas izglītības un par vienkāršiem darbiem saņēma relatīvi augstas algas. Liesie gadi tagad un pārlieku trekni kaut kad nākotnē radīs papildu svārstības ekonomikai, un no tā vajadzētu izvairīties, uzskata ekonomisti.

Foto:

Skaties video:

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl