Nākamā gada valsts budžetā plānots deficīts 1% no IKP

Komentāri

Vai tā būs, gan lems jaunā valdība. Pašreizējās valdības atbalstītais 2015. gada valsts budžeta projekts paredz ieņēmumus 33% no IKP, kas varētu būt aptuveni 8,4 miljardi eiro. Budžeta izdevumi plānoti 34% no IKP.

Budžets izstrādāts, ņemot vērā, ka ekonomika augs lēnāk, – nevis par 4%, bet 2,8%. Projektā gan nav ietverta neviena jauna politiskā iniciatīva vairāk nekā 560 miljonu eiro apmērā – tas atstāts jaunās valdības ziņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Finanšu ministrs Andris Vilks norāda: ”Būtu ļoti nelāgi, ja Latvija tagad aizmirstu par iepriekš sasniegtu progresu, mēs esam kļuvuši par uzticamu partneri starptautiski, labi novērtētu un sāktu skatīties caur pirkstiem uz budžeta deficīta līmeni.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl