Komentāri
Nākamā gada fiskālā telpa palielinājusies līdz 117 miljoniem eiro
Nodokļu slogs samazināsies, par spīti lēmumam Latvijā ieviest obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu. (Edijs Pālens / LETA)

Nākamgad fiskālā telpa būs 117 miljoni eiro, 2019. gadā – 90 miljoni eiro, bet 2020. gadā – 258 miljoni eiro, pēc koalīcijas partneru sēdes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Iepriekš nākamā gada fiskālā telpa tika aplēsta 81 miljona eiro apmērā, tomēr, pēc finanšu ministres teiktā, nākamā gada fiskālā telpa tika palielināta, atsakoties no Liepājas cietuma būvniecības projekta.

Ministru kabinets šodien aiz slēgtām durvīm lems par Liepājas cietuma būvniecības projekta termiņa pārcelšanu no šā gada uz 2020. gadu.

Tāpat šodien valdība skatīs jautājumu par nākamā gada budžeta izdevumiem un ieņēmumiem, tomēr par atsevišķiem ministriju prioritāro pasākumu pieprasījumiem valdība lems nākamnedēļ.

Pēc D. Reiznieces-Ozolas teiktā, 2018. gadā izdevumi būs par 19 miljoniem eiro mazāki nekā ieņēmumi, bet turpmākajos gados ieņēmumi un izdevumi būs līdzvērtīgi.

“Patlaban vēl grūti nosaukt konkrētus ciparus, jo diskusijas vēl turpināsies. Objektīvais cipars ir fiskālā telpa, ja Liepājas cietuma celtniecību atliek līdz 2020. gadam,” piebilda finanšu ministre.

Lasi vēl