Ministram Ašeradenam pārmet krāpniecisku shēmu piesegšanu OIK skandālā

5 komentāri

Skandāls ap subsidētās enerģijas ražošanu plašu rezonansi izraisījis arī Saeimā. Parlamentā jau piesaukta “Vienotības” līdera, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisija.

Par enerģētikas politiku atbildīgajai Ekonomikas ministrijai pārmet krāpniecisku shēmu piesegšanu, kas sadārdzina visu Latvijas iedzīvotāju elektrības rēķinus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Saskaņas” deputāti nebija mierā ar to, ka Ekonomikas ministrija pēc būtības nav atbildējusi uz vairākiem jautājumiem par obligātā iepirkuma komponentes atļauju skandālu.

Saņemot šādu atļauju, enerģijas ražotājiem ir iespēja tikt pie dāsnām valsts subsīdijām, par kurām savos elektrības rēķinos samaksā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi.

Raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka vairāki komersanti saņēmuši šīs atļaujas, bet laikā nav pabeiguši stacijas. Tie elektroenerģiju sadales tīklā padevuši no pārvietojama konteinera, kas ļāvis nezaudēt iespēju tikt pie valsts subsīdijām.

“Saskaņa” arī uzskata, ka būtu pamats prasīt ekonomikas ministra demisiju, taču jēgas no tā neesot. Tāpat vietā nāktu cits “Vienotības” pārstāvis.

Ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka apzinās problēmas mērogu un cenšas situāciju kontrolēt. Pēc šā skandāla jau atkāpušies cilvēki no “Sadales tīkla” valdes, atbrīvoti darbinieki, sāktas pārbaudes gan ministrijā, gan stacijās, pēc kurām krāpniekiem atļaujas saņemt valsts subsīdijas tiks atņemtas.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs

Nav tā, ka Latvija ir vienīgā valsts, kas ievieš zaļo enerģiju, bet šobrīd Latvija ir nonākusi pie dārgākā rezultāta. Izvērtēsim, kā tas ir iznācis, un sniegsim sabiedrībai šis atbildes.

Latvijas patērētāji pērn subsīdijās samaksāja vairāk nekā 230 miljonus eiro. Jāpiebilst gan, ka zaļā enerģija veido vien daļu OIK apmēra. Lauvas tiesa aiziet, atbalstot fosilo kurināmo, tostarp valsts lielās termoelektrocentrāles.

TOP komentāri

  • Linda d'Arka
  • Dainis Bergmanis
    +1 +1 0

    Dainis Bergmanis

    kamēr ,,galvas neripos'' ',var šādi pārmest kauč simtus gadus ,nekas nemainīsies
  • Anda Zahovska

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl