Ministram Ašeradenam pārmet krāpniecisku shēmu piesegšanu OIK skandālā

5 komentāri

Skandāls ap subsidētās enerģijas ražošanu plašu rezonansi izraisījis arī Saeimā. Parlamentā jau piesaukta “Vienotības” līdera, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisija.

Par enerģētikas politiku atbildīgajai Ekonomikas ministrijai pārmet krāpniecisku shēmu piesegšanu, kas sadārdzina visu Latvijas iedzīvotāju elektrības rēķinus.

“Saskaņas” deputāti nebija mierā ar to, ka Ekonomikas ministrija pēc būtības nav atbildējusi uz vairākiem jautājumiem par obligātā iepirkuma komponentes atļauju skandālu.

Saņemot šādu atļauju, enerģijas ražotājiem ir iespēja tikt pie dāsnām valsts subsīdijām, par kurām savos elektrības rēķinos samaksā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi.

Raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka vairāki komersanti saņēmuši šīs atļaujas, bet laikā nav pabeiguši stacijas. Tie elektroenerģiju sadales tīklā padevuši no pārvietojama konteinera, kas ļāvis nezaudēt iespēju tikt pie valsts subsīdijām.

“Saskaņa” arī uzskata, ka būtu pamats prasīt ekonomikas ministra demisiju, taču jēgas no tā neesot. Tāpat vietā nāktu cits “Vienotības” pārstāvis.

Ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka apzinās problēmas mērogu un cenšas situāciju kontrolēt. Pēc šā skandāla jau atkāpušies cilvēki no “Sadales tīkla” valdes, atbrīvoti darbinieki, sāktas pārbaudes gan ministrijā, gan stacijās, pēc kurām krāpniekiem atļaujas saņemt valsts subsīdijas tiks atņemtas.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs

Nav tā, ka Latvija ir vienīgā valsts, kas ievieš zaļo enerģiju, bet šobrīd Latvija ir nonākusi pie dārgākā rezultāta. Izvērtēsim, kā tas ir iznācis, un sniegsim sabiedrībai šis atbildes.

Latvijas patērētāji pērn subsīdijās samaksāja vairāk nekā 230 miljonus eiro. Jāpiebilst gan, ka zaļā enerģija veido vien daļu OIK apmēra. Lauvas tiesa aiziet, atbalstot fosilo kurināmo, tostarp valsts lielās termoelektrocentrāles.

5 komentāri