Milzīga daļa Latvijas iedzīvotāju elektrību turpina pirkt no bijušā monopolista “Latvenergo”

7 komentāri
Milzīga daļa Latvijas iedzīvotāju elektrību turpina pirkt no bijušā monopolista “Latvenergo”
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Jau pagājuši četri gadi kopš elektrības rēķinu nosaka tirgus un iedzīvotāji var brīvi izvēlēties pirkt elektrību pie kāda no vairākiem uzņēmumiem. Tomēr vairāk nekā 90% mājsaimniecību to turpina darīt no bijušā monopoluzņēmumā “Latvenergo”.

“Latvenergo” informācija liecina, ka no tās elektrību šobrīd iegādājas aptuveni 730 000 mājsaimniecību, kas veido 92% līdz 95% no visām mājsaimniecībām. Tas nozīmē, ka ne vairāk kā 8% mājsaimniecību pirkt elektrību izvēlējušies pie kāda cita tirgotāja, starp kuriem dzirdamākais ir “Lattelecom” zīmols “tet”, “Baltcom” un “220 enerģija”.

Jaunu izaicinājumu bijušajam monopolistam nolēmis mest arī Igaunijas elektrības ražotājs “Enefit”, LNT atklāja uzņēmuma vadītājs Latvijā.

“”Enefit” tuvākā mēneša laikā uzsāks apkalpot Latvijas mājsaimniecības, tiesa, pirmie pakalpojumi būs saistīti ar elektroenerģijas tirgu, esam izveidojuši jaunu cenu modeli, jaunus pakalpojumus,” tā “Enefit” valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.

“Latvenergo” cer, ka kāda daļa no esošajiem klientiem izvēlēsies pirkt no uzņēmuma arī gāzi, ko varēs sākt darīt jau no nākamās nedēļas – kompānija solījusi – tādā gadījumā arī rēķins būs viens.