”Metalurga” jaunais īpašnieks noliedz saistību ar Janukoviča režīmu un atzīst Krimas aneksiju

0 Komentāru
”Metalurga” jaunais īpašnieks noliedz saistību ar Janukoviča režīmu un atzīst Krimas aneksiju
Foto: LETA

“Viens no maniem kompanjoniem neilgu laiku darbojās Sevastopoles domē no ”Reģionu partijas”, taču viņš arī viens no pirmajiem pārtrauca darbu frakcijā un izstājās no šīs partijas,” intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” stāstīja ”Liepājas metalurgs” investora ”KBB Group” īpašnieks Valērijs Krištals.

Jāatgādina, ka “Reģionu partiju” pārstāvēja arī Ukrainas gāztais prezidents Viktors Janukovičs, radot bažas par “KVV Group” īpašnieku politiskajām saiknēm.

”Mēs, protams, esam par mieru Ukrainā, un mums tas, kas tagad notiek, ir ļoti sāpīgi. Uzskatām, ka ar militāru iejaukšanos konfliktu nevar atrisināt,” jautāts paust savu nostāju par agresiju Ukrainas austrumos, “900 sekundēm” pauda V. Krištals. Viņš arī atzina, ka uzskata, ka Krievija šā gada martā ir anektējusi Krimas pussalu. “Protams, ka tas tiek uzskatīts par neko citu kā aneksiju,” pauda V. Krištals.

”KVV Group” ir Ukrainas nevis Krievijas uzņēmums, turklāt kompānija ir reģistrēta Kijevā, norādīja V. Krištals, atvairot Latvijas publiskajā telpā izskanējušās bažas, ka uzņēmuma atzara darbība Krimā to saistītu ar Krieviju. Investors norādīja, ka ”KVV Group” kopumā ir ap 30 uzņēmumu, un Krimā atrodas tikai viens no tiem.

Jaunais ”Liepājas metalurga” īpašnieks atzina, ka uzņēmums iegādāts par 107 miljoniem eiro un sāks darbu pēc pusotra mēneša. Tad tiks remontēta rūpnīcas tehnika, pārbaudīta darbinieku kvalifikācija, saņemtas atļaujas un strādāts pie darba drošības nodrošināšanas. Tāpat  “Liepājas metalurgam” ir jānodrošina izejvielas, lai sākumā varētu saražot 30 – 35 tonnas tērauda viena mēneša laikā.

Sākumā darbā tiks atjaunoti 250 bijušie ”Liepājas metalurga” darbinieki, bet mēneša laikā – vēl tikpat, lai varētu nodrošināt uzņēmuma darbu divās maiņās.

Tiek plānots, ka eksports viedos 50 – 60% no ”Liepājas metalurga” noeieta, stāstīja V. Krištals.

0 Komentāru