Mēģina risināt kārtējo krīzi Liepājas Metalurgā

Komentāri

Liepājas Metalurga vadība sola, ka ražošanu pilnā apmērā varētu atjaunot ne ātrāk kā pēc trim mēnešiem. Līdz tam tikšot pārrēķināts, kā strādāt ar peļņu, jo iepriekš izmantotie dati izrādījušies maldīgi.

Egonam 25. maijs bija kārtējā pēdējā darba diena KVV Liepājas Metalurgā. Pie jaunajiem ukraiņu īpašniekiem viņš paspēja nostrādāt mēnesi. Pirms Metalurga kraha 2013. gada novembrī Egons vairāk nekā 27 gadus bija nostrādājis par lējceltņa operatoru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Algas Metalurgā esot bijušas solītas labas, 900–1000 eiro. Cilvēki pēc mēneša pastrādāšanas saņēmuši uz rokas 600 eiro.

Jau likās, ka pusotrs bez patstāvīga darba pavadītais gads nav bijis velts. Tomēr maijā pienāca sliktas ziņas – Metalurgs atlaiž darbiniekus tēraudkausēšanas cehā – un Egons bija viens no 150 atlaistajiem.

“Atlaisīti visi, kas uz pārbaudes laiku. Protams, ir ļoti daudz cilvēku, kas pazaudēja daudz ko, – viņi kaut kur strādājuši, atnākuši uz veco rūpnīcu, domāja, ka viss ies uz labo pusi, pēkšņi atkal čus. Es zinu, ka cilvēkus, kas no Anglijas atbrauca. Tagad vari lidot atpakaļ. Te nav ko darīt,” tā Egons.

Liepājas Olimpiskajā centrā ekonomikas ministre Dana Rēzniece-Ozola tikās ar uzņēmuma vadību, lai noskaidrotu, kāpēc atlaisti darbinieki.
Metalurga īpašnieki ministrei atklāj: iemesli tam, kādēļ nācies atlaist darbiniekus, ir nepareizi veikti aprēķini par izdevumiem un produkcijas pārdošanas cenām.

”Ekonomiskie aprēķini tika veikti pēc 2012. gada rādītājiem. Diemžēl cipari pēc neatbilda realitātei. Kaut ko noteikti vajadzēs atdot ārpakalpojumā, kaut ko saīsināt. Mēs izmantojām datus, ko mums deva Prudentia, un datiem, kuri tagad saglabājās no bijušajiem īpašniekiem, un es domāju, ka diemžēl cipari lielākoties tika ”uzzīmēti”,” savu situācijas redzējumu atklāj Velērijs Krištals.
Krištals minēja – ja uzņēmums būtu tādā garā turpinājis, līdz mēneša beigām zaudējumi jau sasniegtu 2 miljonus eiro. Tagad uzņēmums turpmākās trīs nedēļas veiks pārrēķinus.

Darbiniekiem, kuri aizgāja, viņš saka, ka ne ātrāk, kā trīs mēnešus varētu atsākt ražošanu. Velmētavā darbs turpinās, bet vēl plānots samazināt administratīvos darbiniekus. To patlaban ir 200, un tas ir par daudz. Darbu saglabā 290 strādnieki.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl