Mazinājies čeku loterijas dalībnieku skaits

3 komentāri

Latvijā ceturto mēnesi turpinās čeku loterija, pirmajās trīs izlozēs piedalījušies desmitiem tūkstoši iedzīvotāju, katram iesniedzot vidēji 18 čekus ik mēnesi. Jau izdalīti arī pirmie vairāk nekā 200 laimesti.

Dalībnieku skaits kopš pirmās izlozes mazinājies par 23%, tomēr iesniegto čeku skaits joprojām pārsniedz miljonu. Dati liecina, ka no laimīgajiem čekiem visvairāk bijuši “Maxima”, “Rimi”, “Lido”, “Latvijas pastā” un “McDonald” izdotie čeki. Tomēr izrādās, ir arī tādi, kas nepiesakās laimestiem – četri laimētāji tā arī nav noteiktajā termiņā pieteikušies, lai saņemtu 100 eiro.

“Ja viņi nepiesakās termiņā, tad naudiņa aiziet atpakaļ, paliek budžetā,” norāda Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Bet, vai čeku loterija sasniedz mērķi – mazināt ēnu ekonomiku? Uzņēmēju organizācijas pārstāvis norāda – tā sākusi mainīt pašu uzņēmēju attieksmi, paradumus un tie kļūst godīgāki.

“Beigās es domāju, ka iedos rezultātu uz valsts budžeta ieņēmumiem kopumā,” pauž Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš.

3 komentāri