Komentāri

Nākamgad mikrouzņēmumi vēl varēs strādāt kā līdz šim, bet par aiznākamo gadu skaidrs tikai tas, ka nekas nav skaidrs – tā var īsumā rezumēt Saeimas lemto par Mikrouzņēmumu likumu. Budžeta komisija līdz 2017. gadam atlika brīdi, kad stāsies spēkā tādas reformas kā mikrouzņēmumiem liegto nozaru saraksts un obligātais sociālais maksājums. Tajā pašā laikā politiķi sola līdz 2017. gadam vēlreiz pārstrādāt visu mikrouzņēmumu regulējumu, iespējams, arī atsakoties no jau pieņemtajām reformām; vai arī tās pārveidojot līdz nepazīšanai.

Mikrouzņēmumu nodoklis nākamgad paliks tāds pats kā līdz šim – 9%. Arī saraksts ar nozarēm, kurās nevar darboties mikrouzņēmumi, spēkā nākamgad vēl nestāsies – tā šodien lēma Saeimas budžeta komisija. Finanšu ministrija skaidro, ka visas iepriekš ļoti asi apspriestās izmaiņas ir atliktas, lai ļautu mikrouzņēmumiem sagatavoties gana radikālajām izmaiņām, kuras vēl tikai briest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd Saeimas atbalstītā likuma versija paredz – no 2017. gada mikrouzņēmumu likme sāks svārstīties starp 5 un 8% atkarībā no apgrozījuma un darbības ilguma. Tāpat no 2017. gada veselā virknē nozaru, kurās mikrouzņēmumi tiek izmantoti nodokļu apiešanai, nevis reālai uzņēmējdarbībai, tos vairs nevarēs dibināt. Tomēr, vai tā tiešām būs, vēl pāragri spriest – jau tagad politiķi sola izstrādāt pavisam citu mikrouzņēmumu regulējumu. Pagaidām ir dažādas versijas, kāds tas būs.

Uzņēmēju organizācijas izmaiņu atlikšanu atzīst par labu ziņu, bet vienlaikus brīdina – ja milzu neskaidrība par mikrouzņēmumu nākotni saglabāsies vēl vismaz gadu, tas neko labu tautsaimniecībai nedos. Cilvēks vienkārši izvēlēsies nedibināt jaunu mazu uzņēmumu. Galīgo lēmumu par mikrouzņēmumu nodokļa režīmu nākamajā gadā vēl jāpieņem Saeimai 30. novembra sēdē.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl