Maligina atraitne: Oficiāli man pienākas 15 miljoni, esmu ar mieru summu samazināt

3 komentāri
Maligina atraitne: Oficiāli man pienākas 15 miljoni, esmu ar mieru summu samazināt
f64

Mēģinājums vienoties par pērn mūžībā aizgājušā uzņēmuma “Olainfarm” vairākuma akcionāra Valērija Maligina mantojuma sadali beidzies vien ar jauniem strīdiem starp aizgājēja atraitni un meitām. Atraitne Elīna Maligina medijiem atklājusi, ka bijusi gatava pat saņemt mazāku mantojuma daļu, nekā viņai oficiāli pienākas.

Ceturtdien, 17. maijā, pie zvērināta notāra Valdas Vaivares bijis plānots parakstīt mirušā uzņēmēja Valērija Maligina mantinieku vienošanos par mantojuma sadali.

Kā informē Valērija Maligina atraitne Elīna Maligina, vienošanās neesot parakstīta. Pēc tam Elīna izplatīja medijiem vēstuli, kurā pauda viedokli, ka meitām, viņasprāt, ”Olainfarm” nākotne ir dziļi vienaldzīga. Elīnas atklāto vēstuli lasi TE!

Panākto vienošanos Maligina uzskatījusi par kompromisu, kurā iespējami plašākajā veidā ietvertas viņas, kā arī Valērija nepilngadīgās meitas Annas un vecāko meitu Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas intereses.

Kā šonedēļ izdevumam ”Kas Jauns” paziņojusi Elīna, viņa pat bijusi gatava piekāpties un saņemt mazāku mantojuma daļu, nekā viņai pēc likuma pienākas.

“Summas vienmēr ir apspriežamas. Ir apzināta manta, ir vērtējums. Es neprasu neko pārdabisku, tikai to, kas man pienākas! Oficiāli tie ir 15 miljoni. Esmu ar mieru šo summu samazināt līdz deviņiem miljoniem, pat līdz astoņiem.

Bet arī tas nav gana otrai pusei… Kādai otrai pusei, manām pameitām, ar kurām pirms Valērija nāves mums bija lieliskas attiecības,” žurnālam viedokli paudusi Elīna.

Atraitne paudusi viedokli, ka visas šīs ņemšanās dēļ ”rūpnīcā drīz būs krahs, jo pie varas ir absolūti nekompetenti, nespējīgi, nevarīgi, nezinoši cilvēki”.

Tikmēr Irinas Maliginas advokāts Aldis Pauniņš izdevumam norādījis, ka vienošanās esot bijusi procesā.

”Esam arī pauduši, ka mums ir mērķis vienoties ar atraitni, lai viņa saņemtu sev pienākošos mantojuma daļu.

Gribam arī, lai stājas spēkā Valērija Maligina atstātais testaments, kas paredz, ka manta nonāk viņa meitu rokās. To pat nosaka likums, ka atraitnei ir jāizdala pienākošās daļas.

Bet izskatās, ka Elīna Maligina un viņas juristi notiekošo neuzskata par mēģinājumu vienoties. Viņi vienpusēji izvirza savus noteikumus. Mums ir žēl, ka tas tā ir noticis un pretējā puse ir izbeigusi mēģinājumu vienoties, atmetot visu līdzšinējo darbu uz sākumu.

Tā bija apzināta provokatīva darbība no Elīnas Maliginas un viņas advokātiem, lai izbeigtu vienošanās sarunas,” sarunā ar  “Kas Jauns” viedokli paudis Pauniņš.