Politologs: Krievija var izvēlēties Latviju kā savu spēku demonstrācijas lauku

Komentāri

Latvija patlaban atrodas “priekšējās un ļoti nestabilās pozīcijās” un Krievija mūsu valsti varētu izvēlēties par savu “demonstrācijas lauku”, tā, komentējot, vai Latviju varētu skart Krievijas prettieciens Eiropas Savienības (ES) pieņemtajām sankcijām, norādīja politologs Kārlis Daukšts.

Pirms ES pieņēma jaunas sankcijas pret Krieviju, Baltijas valstīm bija vajadzējis prasīt no Eiropas kādu “drošības spilvenu”, uzskata politologs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sankcijas ir “abpusējs zobens”, kas skars ne tikai Krieviju, bet arī pašu Eiropu – ES ir jāgatavojas Krievijas prettiecienam. “Mums ir jāmaksā par drošību un mēs maksāsim ar saviem maciņiem. Tas ietekmēs darbaspēka līmeni, izvietojumu un citus aspektus,” K. Daukšts piekrīt Vācijas ekspertu paustajam.

ES dalībvalstu vēstnieki otrdien apstiprināja ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, cerot apturēt Maskavas agresiju pret Ukrainu. Jaunās jeb tā dēvētās trešās fāzes sankcijas, atšķirībā no otrās fāzes sankcijām, kas aprobežojās ar individuāliem ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanu, būs vērstas pret Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasi vēl