Gulbe: Atsevišķu pārtikas preču cenas jau krīt

Komentāri

Jau šobrīd vērojama cenu krišanās vairākām pārtikas precēm – dārzeņiem, augļiem, pienam – tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

Cilvēki var rēķināties, ka Eiropas Savienības (ES) tirgos cenas precēm, kurām Krievija piemērojusi embargo, samazināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īstermiņā tas pircējiem ir labi, taču, ja ilgtermiņā uzņēmumi nevar ražot preces ar cenu, kas mazāka par pašizmaksu, skaidroja I. Gulbe. Tas nozīmē, ka faktiski pastāv draudi, ka ražošana tiks pārtraukta, netiks maksātas algas un nodokļi, un gala rezultātā “nebūs no kā pirkt tos lētos produktus”.

Jau ziņots, ka Krievija ieviesusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas. Lēmums par sankciju ieviešanu ”mums nenāca viegli, bet mēs bijām spiesti to pieņemt. Bet arī šajos apstākļos es esmu pārliecināts, ka mēs spēsim šo situāciju pagriezt sev par labu”, pauda Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs.

Lasi vēl