Mainās solidaritātes nodokļa iekasēšana; lielo algu saņēmēju pensijas kļūs lielākas

11 komentāri

Jaunais gads nesis izmaiņas nodokļu sistēmā. Ir stājusies spēkā jauna kārtība, kā tiek iekasēts solidaritātes nodoklis, ko maksā lielo algu saņēmēji. Izmaiņu dēļ viņu pensijas kļūs lielākas.

Daļu ieņēmumu no šī nodokļa, kas sociālo iemaksu veidā pensiju budžetu papildina par aptuveni 17 miljoniem eiro gadā, vairs nevarēs izmantot mazo pensiju celšanai. Tas tāpēc, ka iemaksas valsts turpmāk uzkrās solidaritātes nodokļa maksātāja personīgajā kontā. Līdz ar to tiks palielinātas lielo algu saņēmēju pensijas.

Likuma izmaiņas Saeima pieņēma aizvadītā gada pēdējā sēdē. To autors ir deputāts Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”). Viņš uzskata, ka tas ir taisnīgāks risinājums, salīdzinot ar iepriekšējo kārtību.

“Nav nekāda racionāla iemesla vienai daļai nodokļu maksātāju neuzskaitīt individuāli viņu pensiju iemaksas. Jo tas nav svarīgi, ka viņam ir liela vai maza alga. Ikviens no cilvēkiem ir pelnījis no saviem nodokļiem samaksāto pensiju,” norāda Pūce.

TOP komentāri

 • Sandra Balama
  +68 +66 -2

  Sandra Balama

  Kurš vēl šaubījās?😁 Kurš likums tiek pieņemts parastajiem cilvēkiem par labu?😡😠
 • Ak pūce, pūce..
  +37 +35 -2

  Ak pūce, pūce..

  Vai maz zina cik taisnīgas algas nopelna patiesie darba darītāji, salīdzinājumā ar tādiem mutes bajāriem kā pūces.
 • Gints Taukačš
  +32 +27 -5

  Gints Taukačš

  Ir viens nosacījums, ja te vēl būs kāds ,kurš šīs pensijas nopelna!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl