4 komentāri

Lūdzam glābt tranzīta nozari! Ar tik izmisīgu aicinājumu premjerministram un citām augstām amatpersonām nākusi klajā viena no tranzītbiznesa asociācijām. Uzņēmēji jau kārtējo reizi uzstājīgi vērš uzmanību, ka šogad ir katastrofāli krities no Krievijas transportēto ogļu un naftas kravu apjoms. Satiksmes ministrija gan aicina situāciju nedramatizēt.

Biedrība “Baltijas asociācija – transports un loģistika” ceļ trauksmi par Krievijas kravu kritumu. Krievijas dzelzceļš atteicies saskaņot uzņēmumu pieprasīto kravu apmēru līdz pat 85% no sākotnēji plānotā. Biedrības prezidente Inga Antāne aicina valdību mazināt akcīzes nodokli degvielai dzelzceļa pārvadājumiem, kā arī liberalizēt dzelzceļa pakalpojumu tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Inga Antāne
BATL PREZIDENTE

Septembrī no Krievijas saskaņoti tikai 15% no pieprasījuma, pieprasīts bija aptuveni miljons tonnu. Šobrīd ir 208 000 tonnu, kas bija ļoti maz. Situācija ir smaga, to redz arī mūsu darbinieki, un es šeit nerunātu, ja aiz šiem uzņēmumiem nestāvētu tik ļoti darbinieku, kas ir reģionos.

Tikmēr Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta vadītājs Andris Maldups, kas šodien atrodas darba darīšanās Ventspilī, telefonintervijā akcentēja, ka biedrības bažām nav nekāda pamata.

Andris Maldups
SM DEPARTAMENTA DIREKTORS

Mēs rēķināmies, ka tranzītkravu apjomi var samazināties. Mums svarīgi, lai iedzīvotājiem ir darba vietas. Satraukums ir mākslīgi radīta ažiotāža, un ļoti nepamatota.

SM uzsver, ka ziņas par Krievijas uzņēmumu pārgrupēšanos, pamazām izejot no Baltijas valstīm, bija zināmas jau sen, un valsts tam ir gatava, aktīvi meklējot jaunus partnerus Āzijā. Tagad lielākās cerības liktas uz sadarbību ar Ķīnu, un šajās sarunās valsts sola spēkus nežēlot.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl