4 komentāri

Lūdzam glābt tranzīta nozari! Ar tik izmisīgu aicinājumu premjerministram un citām augstām amatpersonām nākusi klajā viena no tranzītbiznesa asociācijām. Uzņēmēji jau kārtējo reizi uzstājīgi vērš uzmanību, ka šogad ir katastrofāli krities no Krievijas transportēto ogļu un naftas kravu apjoms. Satiksmes ministrija gan aicina situāciju nedramatizēt.

Biedrība “Baltijas asociācija – transports un loģistika” ceļ trauksmi par Krievijas kravu kritumu. Krievijas dzelzceļš atteicies saskaņot uzņēmumu pieprasīto kravu apmēru līdz pat 85% no sākotnēji plānotā. Biedrības prezidente Inga Antāne aicina valdību mazināt akcīzes nodokli degvielai dzelzceļa pārvadājumiem, kā arī liberalizēt dzelzceļa pakalpojumu tirgu.

Inga Antāne
BATL PREZIDENTE

Septembrī no Krievijas saskaņoti tikai 15% no pieprasījuma, pieprasīts bija aptuveni miljons tonnu. Šobrīd ir 208 000 tonnu, kas bija ļoti maz. Situācija ir smaga, to redz arī mūsu darbinieki, un es šeit nerunātu, ja aiz šiem uzņēmumiem nestāvētu tik ļoti darbinieku, kas ir reģionos.

Tikmēr Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta vadītājs Andris Maldups, kas šodien atrodas darba darīšanās Ventspilī, telefonintervijā akcentēja, ka biedrības bažām nav nekāda pamata.

Andris Maldups
SM DEPARTAMENTA DIREKTORS

Mēs rēķināmies, ka tranzītkravu apjomi var samazināties. Mums svarīgi, lai iedzīvotājiem ir darba vietas. Satraukums ir mākslīgi radīta ažiotāža, un ļoti nepamatota.

SM uzsver, ka ziņas par Krievijas uzņēmumu pārgrupēšanos, pamazām izejot no Baltijas valstīm, bija zināmas jau sen, un valsts tam ir gatava, aktīvi meklējot jaunus partnerus Āzijā. Tagad lielākās cerības liktas uz sadarbību ar Ķīnu, un šajās sarunās valsts sola spēkus nežēlot.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl