LU profesors: Rīga savā attīstībā ir aizkavējusies aptuveni par 100 gadiem

2 komentāri
LU profesors: Rīga savā attīstībā ir aizkavējusies aptuveni par 100 gadiem
Vadims Lopatenoks / f64

Vai Rīga ir kā mūsdienu ekonomiskās izaugsmes un valsts konkurētspējas galvenais virzītājspēks? Latvijas Universitāte (LU) ir veikusi apjomīgu pētījumu saistībā ar galvaspilsētu.

LU asociētais profesors Daunis Auers intervijā “900 sekundēm” norāda, ka veiksmīgi cilvēki vēlas dzīvot veiksmīgā pilsētā. Pēc viņa domām, Rīga tāda bija agrāk, taču ne šobrīd, tāpēc jāpanāk, lai galvaspilsēta atkal būtu atraktīva.

“Mūsdienās pilsētas ir ekonomiskās attīstības virzītājspēks. Apmēram puse pasaules iedzīvotāju dzīvo pilsētās, un tās ražo 2/3 no pasaules IKP. To pašu redzam arī Latvijā – apmēram puse dzīvo Rīgas aglomerācijā, bet tā ražo 69% no Latvijas IKP,” norāda Auers.

Viņš atsaucas arī uz OECD pētījumu, kurā norādīts, ka Latvija šobrīd nepietiekami izmanto Rīgu kā ekonomikas attīstības instrumentu. 19. gadsimta beigās, kas bijis Latvijas galvaspilsētas “zelta laikmets” tā savas dinamikas ziņā atgādinājusi Ziemeļeiropas Ņujorku, taču šobrīd tā savā attīstībā ir aizkavējusies par aptuveni 100 gadiem. “Šobrīd Rīga ir kaut kas līdzīgs tam, kas tā bija pagājušā gadsimta 20. un 30. gados – vairāk administratīva pilsēta,” viņš saka.

Kā vienu no iemesliem Auers minēja nepietiekamo sadarbību starp Rīgas pašvaldību un valdību: “Esam dzirdējuši no valdības, ka Rīgai ar to īsti nav kontakta un tāpat nav saskaņoti kontakti ar nevalstiskajām organizācijām, augstskolām un arī uzņēmējiem. Vajag izveidot kādu instrumentu, kas saved visus kopā, lai sasniegtu kopīgos mērķus.”

Intervija ar Daini Aueru

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl