LTRK vadītājs: Valdības šobrīd apstiprinātie soļi ir nepietiekami, lai samazinātu Covid-19 izplatību

1 komentārs

Ar pašreizējo regulējumu nav pietiekami, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, tā intervija TV3 raidījumam “900 sekundes” norādījis Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Valdība tikko pieņēmusi jauno Covid-19 ierobežošanas regulējumu. Tas virzīts ar domu, ka arvien vairāk pakalpojumu tikai ar sertifikātiem. Endziņš pauž uzskatu, ka šie noteikumi ir nepietiekami, lai samazinātu vīrusa izplatību un atgādina, ka LTRK ir rekomendējusi noteikt visās jomās strādājošajiem uzrādīt vakcinācijas un pārslimošanas sertifikātus vai arī testu.

“Ja būtu šāds lēmums, tad mēs varētu cerēt, ka daudz plašāku cilvēku daļa visdrīzāk izvēlētos vakcinēties, jo testēšanās ir zināma klapata un izmaksas. (..) Līdzīgi kā mēs redzējām Lietuvā, daudzi cilvēki vienkārši izšķiras: nu, ko es tur ņemšos ar to testēšanos, labāk novakcinēšos un miers,” spriež LTRK vadītājs, piebilstot, ka šādi būtu iespējams sasniegt daudz plašāku vakcinācijas aptveri un kopējā situācija uzlavotos. “Diemžēl šāds lēmums nav pieņemts un mēs redzam, ka cipari paliek arvien bēdīgāki un bēdīgāki,” secina Endziņš.

Modelējot situāciju, ja arī Latvijā tiek pieņemta kārtība, ka tirdzniecības drīkstēs ienākt tikai ar sertifikātu, Endziņš pauž uzskatu, ka lielveikali nav galvenā problēma un būtu jārīkojas daudz plašāk un jādomā par sertifikātu uzrādīšanu visiem strādājošajiem.

1 komentārs