Endziņš: Nākamais VID vadītājs būtu jāmeklē privātajā sektorā

1 komentārs

Nākamais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājs būtu jāmeklē privātajā sektorā, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Vienlaikus Endziņš atzina, ka jauno VID vadītāju atrast varētu būt sarežģīti.

Jānis Endziņš
LTRK valdes priekšsēdētājs

Cīrules kundze, kā zināms, nāca no privātā sektora, un privātajā sektorā ir cita pieeja un darba organizēšana. Manuprāt, tas izrādījās pozitīvi VID gadījumā, jo šajā laikā VID faktiski ir uzsācis labu reformu kursu. Manuprāt, stratēģija ir laba un virziens bija pareizs. Tādēļ es teiktu, ka tas ir zaudējums ne tikai VID, bet valstī kopumā.

Uz jautājumu, kādi kritēriji būtu jāņem vērā nākamā VID vadītāja izvēlē, LTRK vadītājs akcentē, ka šis darbs nav vienkāršs vairāku iemeslu dēļ.

“Ir jāveic divi absolūti pretēji virzieni, līdz ar to cilvēkam jābūt spējīgam strādāt abos virzienos. No vienas puses, ir jāatbalsta “baltais bizness” jeb uzņēmēji. No otras puses, jāspēj atšķirt, kurš uzņēmējs īstenībā ir noziedznieks. No viens puses, jābūt ļoti draudzīgam, no otras puses – ļoti stingram. Tādēļ ir ļoti sarežģīti atrast cilvēku, kas abām šīm kompetencēm atbilst,” teica LTRK valdes priekšsēdētājs.

1 komentārs