LTRK: Nepiedalīšanās “Expo 2020 Dubai” izmaksātu dārgāk nekā piedalīšanās

1 komentārs

Latvijai nepiedalīšanās 2020. gadā Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē “Expo 2020 Dubai” izmaksātu dārgāk nekā piedalīšanās tajā. Tā uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK), kurai valdība šoreiz uzticējusi organizēt mūsu valsts ekspozīciju potenciāli jaudīgākajā no starptautiskajām “expo” izstādēm. 

No valsts budžeta šim mērķim uz četriem gadiem piešķirti kopumā 4,3 miljoni eiro. Uzņēmēji sola gatavot budžetu tā, lai no valsts vairs nevajadzētu prasīt papildu līdzekļus. Nepieciešamības gadījumā viņi ir gatavi atvēlēt naudu no savām kabatām. Tomēr šis projekts ir tā vērts, tā LNT Ziņām norāda LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

Endziņš skaidro: “Nepiedalīties “expo”, tas tiešām būtu dārgi, jo es neredzu, kādā veidā esošais eksports uz Emirātiem varētu turpināties, ja mēs nepiedalītos “expo”, tas viens. Otrs, LTRK nav ne akciju sabiedrība, ne sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar mērķi gūt peļņu, esam bezpeļņas organizācija.”

Endziņš arī uzsver, ka uzņēmēju organizācijai tas neesot peļņas projekts, bet dalību izstādē plānots izmantot kā platformu, lai palīdzētu uzņēmumiem atrast jaunus eksporta tirgus un piesaistītu investīcijas no Līča valstīm.

1 komentārs