LTRK: Jaunā koronavīrusa radītā krīze pakāpeniski skars visas nozares

1 komentārs
LTRK: Jaunā koronavīrusa radītā krīze pakāpeniski skars visas nozares
OKSANA DŽADANA, F64

Saistībā ar jaunā koronavīrusa radīto krīzi šobrīd visvairāk cieš ar tūrismu saistītās nozares, taču pēcāk krīze “domino” efektā skars arī citas nozares, tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

“Lielākajai daļai pakāpeniski iestājas apgrozāmo līdzekļu problēmas. Citiem tas iestājas ātrāk, citiem tas nāks “domino” efektā. Protams, atsevišķas uzņēmumu grupas, kas tiešāk saistītas ar šo krīzes produktu ražošanu – pārtika, kaut kādas veselības lietas – tur viss ir kārtībā. Bet, piemēram, tūrisms, viesnīcas, aviācija, konkrēti bizness ir apstājies. Protams, ka apgrozāmo līdzekļu nav, pārējiem tas tā kā “domino” efektā sekos,” norādīja Rostovskis.

Vienlaikus Rostovskis norādīja, ka LTRK šobrīd cieši strādā kopā ar valdību. “Esam vienojušies, ka ir trīs galvenie bloki, ar kuriem jāstrādā – finanšu nodrošināšana, lai būtu apgrozāmie līdzekļi, otrs – viss, kas saistās ar nodokļu nomaksu, trešais – darbinieki,” piebilda Rostovskis.

Tāpat Rostovskis akcentēja, ka, LTRK ieskatā, nav atbalstāma konkrētu nozaru noteikšana valsts atbalsta saņemšanai jaunā koronavīrusa radītās krīzes dēļ, visiem uzņēmumiem būtu jānodrošina vienāds valsts atbalsta apjoms un iespējas to saņemt.

Video: Intervija ar LTRK padomes priekšsēdētājs Aigaru Rostovsku

Kā vēstīts, no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Tāpat jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14. aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.