Likumsargiem aizdomas par maksātnespējas procesu “caurspīdību”; plāno ieviest stingrāku kontroli

Komentāri

Palielināt ekonomisko noziegumu izmeklēšanas efektivitāti – šādu mērķi sev uzstādījuši likumsargi. Pieaug maksātnespējas procesu skaits, tajos bieži saskatāmas aizdomīgas darbības, tomēr nereti izmeklētāju un tiesnešu uzskati par nozieguma sastāvu vai pierādījumiem ir atšķirīgi.

Eiropas fondu līdzekļu izkrāpšana, nelikumīga akcizēto preču aprite un kibernoziedzība – tieši šajās jomās ekonomiskie noziegumi tiek pastrādāti visbiežāk. Tomēr nereti valsts zaudē lielus līdzekļus arī maksātnespējas procesos, kur tiek veidotas shēmas, lai izsaimniekotu mantu un iegūtu līdzekļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzās ierosinātajās maksātnespējas lietās bieži vien saskatāmas aizdomīgas darbības. Tiek norādīts, ka uzņēmumam nav izdevies īstenot veiksmīgu saimniecisko darbību, kas nodrošinātu ienākumus, kā rezultātā zaudēta daļa aktīvu un tādēļ izbeigta saimnieciskā darbība. Ar šādām problēmām pērn saskārās kādreizējais fotoradaru uzstādītājs Vitronic, piensaimnieku kooperatīvs Trikāta, Ogres televīzija un citi uzņēmumi.

Tomēr bieži vien izmeklētāju un tiesnešu uzskati par nozieguma sastāvu vai pierādījumiem ir atšķirīgi. Šodien tiesībsargājošo iestāžu vadītāji diskutēja par to, kā palielināt ekonomisko noziegumu izmeklēšanas efektivitāti.

Tieslietu ministrija gatavos priekšlikumus, lai sadalītu kompetenci – Ekonomiskie noziegumi, kas radījuši apdraudēju tautsaimniecībai, ekonomikai vai valsts drošībai, tiks atstāti policijas pārziņā, savukārt nodarījumi ar formālu nozieguma sastāvu tiks pārkvalificēti kā administratīvi pārkāpumi, par ko sods sekos nekavējoties. Policijai tas ļaus vairāk resursus novirzīt lielu lietu izmeklēšanai.

Video

Lasi vēl