Komentāri

Palielināt ekonomisko noziegumu izmeklēšanas efektivitāti – šādu mērķi sev uzstādījuši likumsargi. Pieaug maksātnespējas procesu skaits, tajos bieži saskatāmas aizdomīgas darbības, tomēr nereti izmeklētāju un tiesnešu uzskati par nozieguma sastāvu vai pierādījumiem ir atšķirīgi.

Eiropas fondu līdzekļu izkrāpšana, nelikumīga akcizēto preču aprite un kibernoziedzība – tieši šajās jomās ekonomiskie noziegumi tiek pastrādāti visbiežāk. Tomēr nereti valsts zaudē lielus līdzekļus arī maksātnespējas procesos, kur tiek veidotas shēmas, lai izsaimniekotu mantu un iegūtu līdzekļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzās ierosinātajās maksātnespējas lietās bieži vien saskatāmas aizdomīgas darbības. Tiek norādīts, ka uzņēmumam nav izdevies īstenot veiksmīgu saimniecisko darbību, kas nodrošinātu ienākumus, kā rezultātā zaudēta daļa aktīvu un tādēļ izbeigta saimnieciskā darbība. Ar šādām problēmām pērn saskārās kādreizējais fotoradaru uzstādītājs Vitronic, piensaimnieku kooperatīvs Trikāta, Ogres televīzija un citi uzņēmumi.

Tomēr bieži vien izmeklētāju un tiesnešu uzskati par nozieguma sastāvu vai pierādījumiem ir atšķirīgi. Šodien tiesībsargājošo iestāžu vadītāji diskutēja par to, kā palielināt ekonomisko noziegumu izmeklēšanas efektivitāti.

Tieslietu ministrija gatavos priekšlikumus, lai sadalītu kompetenci – Ekonomiskie noziegumi, kas radījuši apdraudēju tautsaimniecībai, ekonomikai vai valsts drošībai, tiks atstāti policijas pārziņā, savukārt nodarījumi ar formālu nozieguma sastāvu tiks pārkvalificēti kā administratīvi pārkāpumi, par ko sods sekos nekavējoties. Policijai tas ļaus vairāk resursus novirzīt lielu lietu izmeklēšanai.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl