Likums ļaus apkopot personu kredītvēsturi

Komentāri
Likums ļaus apkopot personu kredītvēsturi
Foto: FuFu Wolf /Flickr

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Kredītbiroju likumu, ar kuru plānots veicināt atbildīgu kreditēšanu un godprātīgu aizņemšanos. Proti, turpmāk būs atļauts veidot personu kredītvēsturi.

Tāpat jaunais likums nosaka prasības kredītbirojiem informācijas apstrādei un tās glabāšanas termiņus.

Turpmāk kredītbiroji, saņemot savu licenci, drīkstēs apkopot informāciju no dažādiem avotiem, piemēram, no nebanku kreditētājiem, komunālo pakalpojumu sniedzējiem, elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuri piedāvā preces vai pakalpojumus ar pēcapmaksu.

Kredītinfomācijas biroja funkcijas varēs veikt akciju sabiedrība, kas ieguvusi licenci kredītinformācijas apstrādei un izsniegšanai.

Birojā pieejamo informāciju varēs izmantot uzņēmēji, kā arī valsts un pašvaldību iestādes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl