Liepājas Metalurga jaunie saimnieki aicina atpakaļ darbiniekus un drīzumā grib atsākt ražošanu

0 Komentāru
Liepājas Metalurga jaunie saimnieki aicina atpakaļ darbiniekus un drīzumā grib atsākt ražošanu
(Foto: LETA)

Liepājas Metalurga krāsni tās jaunie Ukrainas īpašnieki sola iekurināt martā, un jau šomēnes tiek plānots sākt pieņemt atpakaļ darbā bijušos strādniekus.  Uzņēmuma jaunais saimnieks atklāj, ka plāno agresīvi cīnīties par pazaudēto klientu atgūšanu. Arī eksperti uzskata, ka Metalurgam viss izdosies.

Pēc bankrotējušā Liepājas Metalurga aktīvu nodošanas pagājušā gada pašā izskaņā, jaunie īpašnieki Ukrainas KVV group, sākuši aktīvi gatavoties rūpnīcas darbības atsākšanai. Pilnā apjomā tā plānota marta pirmajā pusē, un uz to jau vairāk nekā gadu gaida gan Liepāja, gan visa Latvija.

KVV Liepājas Metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko skaidro: ”Janvārī noteikti sākas cilvēku pieņemšana darbā, es jau atklāju vakances, kas man nepieciešamas. Februārī plānoju palaist vienu no tērauda velmētavām. Kamēr ienāks un uzkrāsies metāllūžņu izejvielu, februārī plānoju palaist arī otru velmētavu. Un martā ceru, ka visas manas attiecības ar metāllūžņu biznesu būs normālā līmenī un sāksim tērauda kausēšanas elektrokrāsns darbību.”

Metalurgs sācis uzrunāt vismaz 300 darbiniekus par atgriešanos rūpnīcā jau janvārī, un darbinieku skaits tad pieaugs līdz 520-550. Un paliek spēkā plāns pakāpeniski nodrošināt 1200 – 1440 darba vietas. Darbinieki iepriekš atklāja bažas, ka atgriežoties Metalurgā, būs jāstrādā par minimālajām algām. Uzņēmuma vadītājs šīs bažas noraida.

”Es pētu algu līmeni Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Metalurģijā, neskatoties uz to, ka tas ir bijis cienījams, bet arī grūts darbs. Tāpēc visiem atalgojums būs noteikts atbilstoši viņu padarītajam. Un nekad, nevienā uzstāšanās laikā neesmu teicis, ka būs minimālā alga. Centīsimies turēt algas, kas atbilst Baltijas valstu vidējam līmenim. Apsolīt zelta kalnus nav iespējams, jo uzņēmums šobrīd nestrādā,” norāda KVV Liepājas Metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Šobrīd notiek sarunas un sākti slēgt līgumi gan ar izejvielu piegādātājiem, tostarp Latvijas lielāko metāllūžņu kompāniju Tolmet, gan meklēti ceļi atpakaļ pie pazaudētajiem klientiem.

”Varbūt izskatos mierīgs, bet esmu noskaņots tos tirgus, kurus bija iekarojusi iepriekšējā vadība, es oficiālu saku, ka es tos agresīvi atkarošu,” kaujinieciski noskaņots ir Igors Kovaļenko.

Ražošanas jaudas var sasniegts miljons tonnu, bet vai tas viss vajadzīgs tirgum, Kovaļenko šaubās, lielāka pārliecība, ka izdosies apgūt 800 tūkstošus tonnu.

Metālapstrādes nozares eksperts  uzskata, ka jaunajiem investoriem izdosies atdzīvināt metalurgu, lai arī tirgus situācija ir sarežģīta un nevar gaidīt straujus uzlabojumus tajā. Pasaules līmenī Liepājas metalurgs skaitās mikro uzņēmums un tas ir labi.

Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš skaidro: ”Tāpēc viņam, būs daudz vieglāk tieši tādās savās nišās strādāt. Esmu pārliecināts, kad viņi atradīs savus tirgu nišas.”

Patlaban KVV Liepājas metalurga aktīvi būs 107 miljonu eiro – tā ir cena, par kādu Ukrainas investori nopirka uzņēmuma pamatražotni.

0 Komentāru