Lielās noslodzes dēļ VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā gada ienākumu deklarācijas nevar iesniegt

32 komentāri
Lielās noslodzes dēļ VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā gada ienākumu deklarācijas nevar iesniegt
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Lielās noslodzes dēļ gada ienākumu deklarāciju iesniegšana Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) piektdienas, 1. marta, rītā nav iespējama, liecina VID paziņojums.

Patlaban tiek strādāts pie tā, lai atjaunotu EDS pilnvērtīgu darbību.

VID Sabiedrisko attiecību daļā aģentūrai LETA pastāstīja, ka jau dažas minūtes pēc pusnakts EDS tika reģistrēti 26 500 vienlaicīgu pieslēgumu.

Līdz šim gada ienākumu deklarācijas ir iesniedzis 10 431 cilvēks, aģentūrai LETA sacīja VID ģenerāldirektores konsultants komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Vaivars.

“Deklarāciju iesniegšana tika atslēgta, jo ap plkst.9 EDS tika konstatēti pat apmēram 30 000 vienlaicīgu pieslēgumu. VID aicina nesteigties iesniegt deklarācijas šodien, jo tās nav Dziesmu svētku biļetes, kas varētu beigties. Deklarāciju iesniegt vēl var vairākus mēnešus un vairākus gadus,” teica Vaivars.

Jau vēstīts, ka no piektdienas VID sāk pieņemt iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas par 2018.gadu. Iedzīvotāji, kuriem gada ienākumu deklarācijas iesniegšana nav obligāta, deklarāciju par pagājušo gadu var iesniegt jebkurā laikā līdz 2022. gada 16. jūnijam.

Ko par deklarāciju iesniegšanu saka soctīklu lietotāji, lasi šeit! 

32 komentāri