“Lielāka cerība naudiņu ātrāk dabūt!” Aiz muguras ikgadējā deklarāciju “buma” pirmā diena

0 Komentāru
“Lielāka cerība naudiņu ātrāk dabūt!” Aiz muguras ikgadējā deklarāciju “buma” pirmā diena
LĀSMA BINDERE, LNT ZIŅAS

Pirmie interesenti, kas vēlējās par saviem ienākumiem atskaitīties klātienē, lai pēc iespējas ātrāk atgūtu pārmaksātos nodokļus, pie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas pulcējās krietni pirms darba laika sākuma.

Lielākā daļa 11. tramvaja pasažieru, kas izkāpj Rusova ielas pieturā, piektdien dodas VID virzienā.

Bruņojušies ar palielināmajiem stikliem, kalkulatoriem un čeku kaudzēm, VID klienti steidz rēķināt, cik lielu summu viņi atgūs no valsts. “Pirmie čaklumiņi bija jau plkst. 7.00, zāli mēs atvērām drusciņ ātrāk, līdz ar to no rīta mums nebija tā, ka baigā brūzma būtu,” atklāj VID galvenā nodokļu inspektore Natālija Konopecka.

Iesniegt gada ienākumu deklarāciju jau pirmajā dienā cilvēki izvēlas, lai pēc iespējas ātrāk atgūtu pārmaksāto nodokļus. “Jo ātrāk, jo labāk,” norāda deklarācijas iesniedzējs Jānis un apstiprina savu mērķi – lielāka cerība naudiņu ātrāk dabūt.

Skaidrojums, kā aizpildīt deklarāciju, klātienē pārsvarā vajadzīgs vecāka gadagājuma cilvēkiem, taču gadās arī pa kādam jaunietim. Klātienē iesniedzēju skaits gan rūk, taču VID joprojām aicina jauniešus palīdzēt saviem vecvecākiem aizpildīt deklarāciju elektroniski.

Pirmajās dienās, kad iespējams iesniegt iepriekšējā gada ienākumu deklarāciju, Talejas ielā klātienē to izmanto aptuveni 1000 cilvēku dienā. Piektdien, kad ir pirmā diena deklarācijas iesniegšanai, šeit gan bija krietni vairāk cilvēku.

Tikmēr elektroniski jau pirmajā dienā  iesniegt deklarāciju šogad vēlējās trīs reizes vairāk cilvēku nekā pērn. Īsi pēc pusnakts vienlaikus EDS centās piekļūt vairāk nekā 26 000 lietotāju. Sistēma gan bija gausa, brīžiem nepieejama un nācās pat ierobežot tās lietotāju skaitu. Sašutuši par to bija arī sociālo tīklu lietotāji.

Dienests atgādina, ka deklarāciju par pagājušo gadu, ja vien tas nav jādara obligāti, varēs iesniegt līdz pat 2022. gada 16. jūnijam.

0 Komentāru