Līdz ar “Covid-19” izraisītajām ekonomikas nedienām zaudējumus cieš arī Latvijas iedzīvotāju pensiju plāni

2 komentāri

Koronavīrusa izplatība arvien smagāk iedragā pasaules ekonomiku. Visu nedēļu akciju tirgi šūpojās kā pa viļņiem vētrā. Šo kritumu iespaidā šomēnes pamatīgus zaudējumus cietuši arī Latvijas iedzīvotāju otrā līmeņa pensiju plāni.

Līdz ar koronavīrusa “Covid-19” izraisītajām ekonomikas nedienām pamatīgus zaudējumus cieš arī Latvijas iedzīvotāju pensiju plāni

Vētraini laiki pasaules akciju tirgos un ekonomikā kopumā. Tas atsaucies arī uz Latvijas iedzīvotāju otrā līmeņa pensiju plāniem. Martā to aktīvu kopējā vērtība samazinājusies par vairāk nekā 220 miljoniem eiro – līdz aptuveni 4,3 miljardiem.

“Šā gada, it īpaši pēdējo mēnešu un nedēļu, notikumi pasaules finanšu tirgos ir netipiski un ārkārtēji. Katra krīze, kas bijusi pēdējos gadu desmitos, ir bijusi ar savām specifiskām iezīmēm, bet beigu beigās tās visas ir beigušās,” saka “CBL Asset Management” valdes loceklis Zigurds Vaikulis.

Līdzīgas domās ir Latvijas Bankas vadītājs Mārtiņš Kazāks.

“Finanšu tirgu vienmēr ir svārstīgi. Reizēm cenas iet uz augšu, reizēm uz leju. Šis ir tas brīdis, ka cenas ir būtiski samazinājušās. Šajā brīdī sliktākais varētu būt pie šīm zemajām cenām pārdot. Ja tas ir pensiju plāns, tas ir ilgtermiņa ieguldījums. Ekonomika kādā brīdī jau atkal atgūsies. Nevajag pārspīlēt,” saka Kazāks.

Savukārt Vaikulis bilst: “Šis varētu būt īstais brīdis katram, kuram rūp pensiju uzkrājumi, aiziet uz mājaslapu “manapensija.lv” un novērtēt, kā dažādi pensiju plāni Latvijā spēj tikt galā ar tirgus satricinājumiem, kādi ir kritumi un kāpumi dažādos stresa brīžos.”

Par pensiju jomu atbildīgā labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) atzīst, ka patlaban situācija ar pensiju plāniem vēl neesot apzināta un arī nevar prognozēt, kā tā varētu attīstīties. “Nu tas ir kā zīlēt kafijas biezumos šobrīd,” saka Petraviča.

Iepriekš jau ziņots, ka pēdējā diennaktī Latvijā konstatēti vēl deviņi inficēšanās gadījumi ar ”Covid-19”, tādējādi kopumā valstī reģistrēti 26 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji.

Tāpat jau ziņots, ka piektdien visā Latvijā spēkā stājās ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar “Covid-19” izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Savukārt sestdien valdība noteica papildu piesardzības pasākumus “Covid-19” ierobežošanai. Vairāk lasi šeit!

Pasaulē ar ”Covid-19” inficējušie vairāk neka 132 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 5000 ir miruši, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Aktuālākajai informācijai par “Covid-19” Latvijā un pasaulē seko līdzi šeit!