LIAA direktors: Ministra Nemiro izteikumi ir kaitējuši valstij

5 komentāri
LIAA direktors: Ministra Nemiro izteikumi ir kaitējuši valstij
DĀVIS ŪLANDS, F64

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izteikumi ne vien metuši ēnu pār Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), bet nodarījuši milzīgu kaitējumu Latvijas valstij, tā uzskata aģentūras direktors Andris Ozols.

Reaģējot uz Nemiro teikto, ka aģentūras darbinieki ir iesaistīti vērienīgā Eiropas Savienības (ES) fondu izkrāpšanas lietā, Ozols piektdien bija sasaucis preses konferenci. Viņš vēlas pārtraukt nepatiesas informācijas tiražēšanu un uzsver, ka aģentūras darbinieki nav iesaistīti ES fondu izkrāpšanā, bet gan paši ir ziņojuši par iespējamiem pārkāpumiem.

“Tas, kā tas ir izskanējis dažādos portālos, tie ir meli. Ja kāds gribēja veikt izmaiņas LIAA, tad tāpēc nevajadzēja apliet ar samazgām visu Latvijas valsti. Man līdzīgi kā Cimdaram šogad beidzas līgums, ja runa bija par Ozolu, tad tas būtu bijis jādara daudz savādāk. Tas nav tas gadījums. Ir notikusi rupja kļūda ar milzīgām sekām Latvijas valsts reputācijai. Ko lai es investoriem saku? Viņi ir atnākuši šobrīd pie zagļiem, to nevar vienkārši sastrēbt tā,” saka LIAA direktors.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra jau saņēmusi zvanus no mūsu vēstniecībām ārvalstīs, kā arī bažas bijušas nozīmīgai delegācijai no Ķīnas. Ozols uzskata, ka ministram būtu publiski jāatvainojas un jānāk klajā ar paziņojumu, ka ir noticis pārpratums, nevis jāmēģina izlocīties. Tikmēr ministrs no saviem izteikumiem atkāpties negrasās, jo aģentūras darbinieku iesaiste procesā varot būt dažāda, tostarp paskaidrojumu sniegšana un liecināšana.

“Mēs runājam tagad par virsrakstiem, kurus ir rakstījuši žurnālisti, žurnālistiem gribas šos virsrakstus spilgtināt. Ja mēs skatāmies uz šo te juridisko terminoloģiju, tad, protams, iesaistīšanās ir, skatīsimies, kā process virzīsies.”

Valsts policija paziņojusi, ka kriminālprocesā aģentūra ir cietušā statusā un aktīvi sadarbojas ar izmeklēšanu, sniedzot visu nepieciešamo informāciju. Jau ziņots, ka otrdien Valsts policija par naudas līdzekļu izkrāpšanu un iespējamu tās legalizēšanu vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā aizturēja piecas personas, neviena no tām nav valsts amatpersona. Visiem aizturētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Iepriekš izskanēja, ka lietā iesaistīta Daugavpils “Ditton pievadķēžu rūpnīca”, kas gan šādu informāciju vēlāk noliedza.

5 komentāri