Komentāri

Jau pēc pāris mēnešiem Latvijas trīs lielākās bankas pāries pilnīgā Eiropas Centrālās bankas uzraudzībā. Amatpersonas sola, ka ikdienā banku klienti to nejutīšot, tomēr uzrauga maiņa var ietekmēt šo banku kreditēšanas raksturu.

Kopš krīzes 2008.gadā Eiropā banku glābšanā ieguldīti triljoniem eiro. Latvijā par vairāk nekā miljards eiro nodokļu maksātāju naudas glābta viena, savulaik Viktoram Krasovickim un Valērijam Karginam piederošā Parex banka. Kā atbilde krīzes radītajām sekām un līdzīgu problēmu novēršanai nākotnē, izveidots Eiropas banku vienotais uzraudzības mehānisms.

Proti, Eiropas Centrā banka no 4. Novembra savā tiešā uzraudzībā pārņems pēc aktīviem lielākās eirozonas sistēmiski nozīmīgās bankas un liks tām vairāk un detalizētāk atskaitīties. Tas palīdzēšot novērst pārmērīgu kreditēšanu un ļaus saprast, vai kāds cenšas iespiest gāzi grīdā, tādējādi laicīgi novēršot problēmas kādā no valstīm. ECB uzraudzībā nonāks trīs Latvijā strādājošās bankas – Swedbank, ‘’SEB’’ banku un ‘’ABLV Bank’’. Pārējās bankas turpinās uzraudzīt vietējie uzraugi.

Bankas atklāj, ka uzraudzības pāreja no Kungu ielas tepat Vecrīgā uz Frankfurti Vācijā sagādā daudzus jaunus izaicinājumus, procesi kļūs sarežģītāki, uzraudzība kopumā kļūs dārgāka. Tomēr banku klienti to varētu tiešā veidā nemaz nepamanīt.

No kopumā 6 000 bankām eirozonā zem ECB lupas nonāks aptuveni 120 lielākās bankas, kurām ir raksturīga starptautiska darbība. Tās tiks uzraudzītas, sadarbojoties ar vietējiem uzraugiem. Vienotā banku uzraudzība ir viens no vaļiem, kas balsta kopējo Eiropas banku savienību. No 2015.gada jūlija sāks darboties harmonizēta noguldījumu garantiju sistēma un no 2016. gada 1. janvāra vienotais noregulējuma mehānisms.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl