Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi ne tikai no Latvijas gāzes

4 komentāri

Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi no citiem piegādātājiem, ne tikai no Latvijas gāzes.

Pēc vairāku mēnešu darba Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi dabasgāzes infrastruktūras lietošanas noteikumus, kas tagad paredz iespēju Latvijas lietotājiem iegādāties gāzi ne tikai no Latvijas gāzes, bet arī no citiem avotiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šīs ir nozīmīgas izmaiņas Latvijas gāzes tirgū, jo var veicināt gāzes cenu samazinājumu. Pagaidām izmaiņas vairāk skars lielos gāzes patērētājus, tā LNT atzina Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Latvijas gāzes pārstāvji tikmēr norāda, ka apstiprinātie noteikumi regulatoram ir jāmaina, jo ir klajā pretrunā ar Enerģētikas likumu, kas paredz iespēju brīvi izvēlēties tirgotāju tikai no 2017. gada 3. aprīļa, tad beidzas Latvijas gāze ekskluzīvās tiesības uz dabasgāzes pārvadi, uzglabāšanu, sadali un tirdzniecību.

Foto:

LNT Ziņas jau iepriekš vēstīja, ka par iespēju izvēlēties alternatīvus gāzes piegādātājus iepriekš interesējās gāzes lielākais patērētājs Latvenergo. Par reālāko pirmo konkurentu eksperti minēja Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa operatoru Lit-gas. Tātad paralēli Krievijas piegādēm Latvijas tirgū varētu ieplūst norvēģu gāze, kas uz Lietuvas termināli tiek vesta ar kuģiem.

Skaties video!

TOP komentāri

 • peteris
  0 0 0

  peteris

  shitas treknais melis laikam ir aboltinas radinieks vai ari kalvisha!
 • peteris
  0 0 0

  peteris

  tad jau jaed daudz pupas un zirnus- pirdisim mucas un kurinasim bus divi labumi -paedusi un sasildijusies ! bet galvenais--- neatkarigi no visiem!!!!
 • peteris
  0 0 0

  peteris

  nihrena sev , megina vel uzdoties par labveliem , redz , mes varam but neatkarigi no krievijas! bet par kadu cenu! vai mums ir norvegu algas vai dzives limenis? jau atpaliekam no daudzam afrikas valstim - kur vel talak? valdiba tik melo un zongle ar cipariem manot tautu . laikam esam pelnijusi ja reiz tada situacija! lai veicas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl