Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi ne tikai no Latvijas gāzes

4 komentāri
Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi ne tikai no Latvijas gāzes
Foto: LETA

Latvijas patērētājiem būs iespēja pirkt gāzi no citiem piegādātājiem, ne tikai no Latvijas gāzes.

Pēc vairāku mēnešu darba Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi dabasgāzes infrastruktūras lietošanas noteikumus, kas tagad paredz iespēju Latvijas lietotājiem iegādāties gāzi ne tikai no Latvijas gāzes, bet arī no citiem avotiem.

Šīs ir nozīmīgas izmaiņas Latvijas gāzes tirgū, jo var veicināt gāzes cenu samazinājumu. Pagaidām izmaiņas vairāk skars lielos gāzes patērētājus, tā LNT atzina Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Latvijas gāzes pārstāvji tikmēr norāda, ka apstiprinātie noteikumi regulatoram ir jāmaina, jo ir klajā pretrunā ar Enerģētikas likumu, kas paredz iespēju brīvi izvēlēties tirgotāju tikai no 2017. gada 3. aprīļa, tad beidzas Latvijas gāze ekskluzīvās tiesības uz dabasgāzes pārvadi, uzglabāšanu, sadali un tirdzniecību.

Foto:

LNT Ziņas jau iepriekš vēstīja, ka par iespēju izvēlēties alternatīvus gāzes piegādātājus iepriekš interesējās gāzes lielākais patērētājs Latvenergo. Par reālāko pirmo konkurentu eksperti minēja Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa operatoru Lit-gas. Tātad paralēli Krievijas piegādēm Latvijas tirgū varētu ieplūst norvēģu gāze, kas uz Lietuvas termināli tiek vesta ar kuģiem.

Skaties video!

4 komentāri