“Latvijas Pasts” saņēmis 602 pārkāpuma protokolus par iebraukšanu Jūrmalā bez samaksas

12 komentāri
“Latvijas Pasts” saņēmis 602 pārkāpuma protokolus par iebraukšanu Jūrmalā bez samaksas
LITA KRONE, LETA

“Latvijas Pasts” šogad saņēmis jau 602 administratīvā pārkāpuma protokolus par iebraukšanu Jūrmalā, jo nav maksājis nodevu. Uzņēmums sodus maksāt negrasās un uzsācis tiesāšanos ar pašvaldību.

“Latvijas Pasta” mašīnas Jūrmalā iebrauc divreiz dienā. Tās pilda universālo pakalpojumu, tāpēc uzņēmums uzskata, ka pašvaldības noteiktā nodeva par iebraukšanu tam nav jāmaksā. Tā līdz šim esot bijis vienmēr, LNT Ziņām norāda “Latvijas Pasta” vadītājs. Taču situācija saasinājusies pēc tam, kad Jūrmalā ieviesta automātiskā mašīnu numuru fiksēšana.

Šobrīd “Latvijas Pasts” jau saņēmis rēķinu par 30 000 eiro, kas aprēķināti kā sods par neapmaksāto iebraukšanu kūrortā.

AS “Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns norāda: “Veidojas absurda situācija, ka sanāk, ja mēs šis izmaksas iekļaujam mūsu izmaksu aprēķinā, tad pārējiem, nezinu, Ilūkstes vai Aglona,s vai Rēzeknes iedzīvotājiem, ir jāpiemaksā, lai Jūrmalas iedzīvotāji saņemtu pastu. Un nevis tāpēc, ka iedzīvotāji to ir izdomājuši, bet tāpēc ka Jūrmalas dome ir pieņēmusi šādus noteikumus.”

Visus pārkāpuma protokolus “Latvijas Pasts” ir gatavs pārsūdzēt. Tiesa, par vienu no pārsūdzētajiem protokoliem aprīļa beigās jau ir saņemts Rīgas rajona tiesas spriedums, kurš ir par labu Jūrmalas domei un par nodevas nemaksāšanu piemērotais sods atzīts par pamatotu.

Jūrmalas dome uzstāj, ka “Latvijas Pastam” par iebraukšanu kūrortpilsētā ir jāmaksā un tāpat kā citām valsts kapitālsabiedrībām, kas sniedz sabiedriskos pakalpojumus, tam ir piedāvāts atvieglojums,-  var noformēt caurlaides ar 50% atlaidi.