Latvijas eksporta veicināšanai būs pieejami 30 miljoni eiro

Komentāri
Latvijas eksporta veicināšanai būs pieejami 30 miljoni eiro
Foto: Tax Credits/flickr

Jaunajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā no 2014. gada līdz 2020. gadam eksporta veicināšanas pasākumiem būs pieejami 30 miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Ministrijas ES fondu ieviešanas departamenta direktors Edmunds Valantis šodien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā konferencē Eksporta diena stāstīja, ka minētais finansējums būs paredzēts uzņēmumu dalībai izstādēs, sertificēšanai, tirdzniecības misijām, dalībai nacionālajos stendos. “Būtībā jaunā plānošanas perioda eksporta atbalsta pasākumi neatšķirsies no iepriekšējā plānošanas perioda,” teica EM eksperts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Valaiņa sacītā, patlaban EM domā par nelielām izmaiņām programmā, lai sniegtu lielāku atbalstu eksporta aktivitātēm tiem uzņēmumiem, kuri veikuši lielākas investīcijas. “Domājam, kā pilnveidot programmu, kas veicinātu eksportu,” akcentēja Valainis.

Savukārt, atbildot uz uzņēmēju jautājumiem par nākamā ES fondu plānošanas perioda jaunām atbalsta programmām, Valainis informēja, ka jaunumi būs.

“Jaunums būs atbalsts inovatīviem iesācējuzņēmumiem akseleratora veidā, respektīvi, palīdzēsim ātrāk attīstīt IT nozares uzņēmumus. Jauns atbalsta veids arī būs saistīts ar darījumu tūrisma veicināšanu, kā arī plānojam jaunu atbalstu industriālo telpu energoefektivitātes celšanai,” norādīja EM eksperts.

Lasi vēl