Latvijas ekonomikai prognozē izaugsmi – tās “dzinējspēks” būšot būvniecība

2 komentāri

Latvijas ekonomikas nākotne izskatās ”piesardzīgi pozitīva”. Tā vērtē lielākās bankas ekonomisti, lēšot, ka šogad izaugsme varētu sasniegt 3%, nākamgad – trīs ar pus. Tiesa, izaugsme varētu būt pat vēl straujāka, ja politiķi gudri īstenos solītās nodokļu reformas. Par spīti pozitīvajām tendencēm, iedzīvotāji gan saglabā skepsi par savu pārticības un stabilitātes līmeni.

Pēc tam, kad pēdējos dažus gadus ekonomisti Latvijai pārmetuši nīkuļošanu un pat stagnāciju, beidzot nākotnes prognozes izskatās cerīgas. Tas – par spīti šokam, ko pārdzīvojušas lielās pasaules ekonomikas Lielbritānija un ASV, un kas šogad vēl draud arī Francijai un Vācijai. Runa, bez šaubām, ir par vēlēšanām.

“Protams, redzam strauju populisma kāpumu.. Kā gadsimta sākumā. Es uz šādām analoģijām vilkt negribētu. Jo augstākais punkts varētu būt aiz muguras,” teic “Swedbank” ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Atgriežoties pie Latvijas, ekonomists atzinīgi vērtē, ka būvniecība un investīcijas, kas pēdējos gados nīkuļojušas, nu sāks atgūties, un tieši būvniecība būšot ekonomikas vilcējspēks šajā un nākamajā gadā. Izaugsmi Kazāks lēš 3% apmērā. Nākamgad – 3,5%. Progress iespējams vēl straujāks, ja valdība veiksmīgi īsteno solītās nodokļu, izglītības un veselības reformas.

“Tas skats ir piesardzīgi pozitīvs. Ja nekas strukturāli nemainās. Neņemam vērā nodokļu izmaiņas, jo nekas nav parakstīts. Ja tas notiks, tad izaugsme būs straujāka.. ekonomiku var padzīt uz augšu krietni vairāk,” turpina Kazāks.

Iedzīvotāji gan saglabā drīzāk negatīvu noskaņojumu. Līdz brīdim, kad izmaiņas sajutīs personīgajā līmenī, paies ilgāks laiks. Tiek solīts arī vidējais algu pieaugums, bet tas atkarīgs no katra prasmju līmeņa un uzņēmumu spējas un vēlmes to atļauties.

TOP komentāri

 • Andrejs Bubinduss
  0 0 0

  Andrejs Bubinduss

  No 1995 gada darbojoties būvniecības nozarēs, tagad tāmējot un koordinējot objektu vadību varu teikt- kamēs saglabāsies līdzšinājā attiekme pret latvijas būvnieku- ka tas ir salīdzinoši lēts Eiropas darbaspēks, kamēr saglabāsies nesakārtotība nozares likumdošanā, kur reformas novedušas līdz vēl lielākai birokrātijai, kamēr būvniecības nozares finansu avotu pārsvars būs no āreines, nekāda attīstība un progress nav iespējami. Arī bez iepriekšminētā ir būtisks faktors- ir maz to, kas preot un var strādāt, profesionālu, valsts izglītības eksperimenti , izdēdējot profesionālas apmācības skolu tīklu, noveduši pie ilglaicīgām sekām.
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Būvēs būvēšanās pēc, lai būtu "apgūti" līdzekļi.Ko, kam un kas būvēs?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl