Latvijas ekonomika uzņem apgriezienus; tautsaimniecība jauna izaugsmes cikla sākumā

1 komentārs

Ekonomika ir uz strauja izaugsmes ceļa. Latvijas Banka prognozē, ka turpmākos gados tautsaimniecība piedzīvos spēju kāpumu, un uzņēmējiem šis ir lielu iespēju laiks. Straujā izaugsme gan nesīs līdzi augstu inflācijas līmeni un risku atsevišķām nozarēm pārkarst, stāsta TV3 Ziņas.

Latvijas Banka aktualizējusi savas makroekonomiskās prognozes, ieskicējot pozitīvas perspektīvas mūsu tautsaimniecībai. Līdzīgi kā tas notiek visā pasaulē, apgriezienus uzņem arī Latvijas ekonomika un centrālā banka paredz, ka mūsu iekšzemes kopprodukta izaugsme šogad sasniegs 5,3%, un straujš kāpums turpināsies arī nākamgad.

Bankas vadītājs norādīja, ka pēdējos gados Latvijā investēts maz un tam jāmainās.

Mārtiņš Kazāks
Latvijas Bankas prezidents

”Kungi un dāmas! Ja jūs vadāt uzņēmumu vai jums pieder uzņēmums, jums ir iespēja iegūt no tās izaugsmes. Nepieciešams investēt. Arī uzņēmējiem jākļūst krietni drosmīgākiem un agresīvākiem. Pasaules ekonomika ir kāpjošā ciklā.

Latvijas Banka arī reaģējusi uz straujo patēriņa cenu kāpumu, uz augšu pārskatot inflācijas prognozes. Augstākais punkts paredzams šī gada beigās un nākamā sākumā, kad 12 mēnešu vidējā inflācija varētu pārsniegt 5%.

Uldis Rutkaste
Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs

”Inflācijas kalns būs diezgan stāvs augšupejošā virzienā un cerēsim, ka diezgan stāvs arī lejupejošā virzienā.”

Bankas pārstāvis gan norādīja, ka par inflāciju nevajadzētu satraukties. Tā ir samērīga ar ekonomikas izaugsmes tempu.

Vienlaikus, ņemot vērā turpmākajos gados gaidāmās milzu investīcijas un ierobežoto būvniecības nozares kapacitāti, konkrētajai jomai ir pārkaršanas risks.

1 komentārs